وبلاگ

لاغری و چربی سوزی با کرفس

فهرست مطالب این مقاله

لاغری و چربی سوزی با کرفس

مسئله لاغری و یا چربی سوزی با مواد غذایی مختلف امروزه بهترین راهکاری است که حتی پزشکان تغذیه نیز بر آن خرده نمی‌گیرند. ازاین‌ رو اگر برحسب شرایط و بر طبق معیارهای خاصی صورت گیرد، آن را نه‌تنها مناسب برای تناسب‌اندام و رژیم لاغری  می‌دانند، بلکه سلامت کلی بدن را با آن تضمین‌شده می‌یابند. کرفس به‌عنوان بهترین ماده غذایی و مؤثرترین عنصر برای کاهش توده‌های چربی در حال حاضر جایگاه ویژه‌ای در رژیم‌ لاغری دارد، بدین ترتیب لاغری با کرفس به‌عنوان یک روش تغذیه‌ای سالم و البته کم‌هزینه توانسته یک مکمل عالی به شمار رود و هدف عمده چربی سوزی که کاهش وزن است. در کنار آن به‌راحتی محقق شود. به‌هرحال رژیم‌های غذایی از هر نوعی هدفشان تدارک یک زندگی سالم‌تر و بانشاط‌تر برای افراد است که در کنار آن به‌مراتب تناسب‌اندام، رهایی از توده‌های چربی، اصلاح تغذیه و … نیز مهیا می‌شود.

"

در این مطلب سعی می‌کنیم، در ضمن آشنایی با کرفس به بیان فواید و مزایای این گیاه مغذی در رژیم‌های غذایی پرداخته و پیشنهاد‌های جالب‌توجهی در جهت رژیم لاغری با کرفس را به شما ارائه دهیم. در این راستا به‌هیچ‌وجه مواد غذایی مغذی دیگر را حذف نکرده، بلکه به نسبت مناسب سعی داریم، مصرف کرفس را به وعده‌های روزانه بی افزاییم.

آشنایی بیشتر با کرفس و ویژگی‌های ذاتی آن:

کرفس از خانواده چتریان بوده و در انواع مختلفی مانند ریشه‌ای، برگی، دم‌برگی، کرفس مشک و آبی در سراسر جهان یافت می‌شود و سرشار از چربی اشباع‌شده ولی کلسترول پایین است و توان نگهداری از املاح و مواد معدنی خود را در دمای 0 تا 2 درجه به مدت 7 هفته متوالی دارد. هورمون‌های این گیاه به همراه روغن‌های موجود در آن علاوه بر انتشار بوی معطر، مملو از ویتامین‌ها و املاحی هستند که آن را نه‌تنها به‌عنوان گیاهی مؤثر برای لاغری معرفی نموده‌اند، بلکه در درمان هر درد و عارضه‌ای نیز توانمند ساخته‌اند.

کرفس به علت اینکه تمامی بخش‌های آن خاصیت دارویی داشته و حاوی ویتامین‌های باارزشی مانند B1، B2، B6، C، A و املاح معدنی چون منیزیم، آهن، سدیم، پتاسیم و … است و در تمامی نقاط دنیا به‌وفور یافت می‌شود، به سلطان سبزی‌ها شهرت دارد. امروزه در سراسر جهان از این گیاه سبز برای برطرف نمودن سم‌های بدن، درمان نقرس، روماتیسم و سوءهاضمه بهره می‌برند. ولی تأثیر آن بر تصفیه خون، نفخ معده، بهبود خواب، تقویت اعصاب و بهبود گرفتگی صدا نیز اعجاب‌انگیز است.

در حال حاضر چربی سوزی و یا لاغری با کرفس نیز موردتوجه بسیاری از علاقه‌مندان به لاغری و تناسب‌اندام واقع‌شده و به علت وجود کالری منفی که در بستر کرفس وجود دارد، به‌راحتی می‌توان به این منظور رسید، زیرا بدن ناچار است برای جذب این کالری انرژی فراوانی را صرف نماید، ازاین‌رو است که کرفس در عرصه رژیم‌های لاغری حائز رتبه برتر است.

البته از خاصیت ادرارآوری و کاهش ولع به شیرینی‌ها نیز که در کرفس وجود دارد، نمی‌توان بی‌تفاوت گذشت و این گیاه اعجاب‌انگیز را به افراد جویای سلامتی پیشنهاد نداد. اگر می‌خواهید از خواص کرفس به‌صورت کامل بهره ببرید، به دنبال برگ‌های تیره‌تر آن باشید، زیرا حاوی مقدار بیشتر ویتامین و املاح هستند.

چگونگی کاهش وزن و چربی سوزی با کرفس:

کرفس فارغ از اینکه برگ‌های سبز یا ساقه آن را به مصرف برسانید یا آب کرفس را در میان‌وعده یا صبحانه به میل نمایید با روش‌های مختلفی به جنگ چربی‌های بدن می‌رود و آن‌ها را از خون، دور کمر و شکم فراری می‌دهد. ازاین‌رو برای کسانی که مایل هستند، بدانند کاهش وزن و چربی سوزی با کرفس در بدن چگونه رخ می‌دهد به بیان این شیوه‌ها می‌پردازیم.

 

·         دفع اسید اوریک:

کسانی که مصرف کرفس را به‌عنوان عاملی برای رهایی از چاقی برگزیده‌اند، به اثرات شگرف این سبزی خوش‌رنگ و عطر اذعان دارند. ویتامین‌های A و B موجود در بستر آن به‌راستی سلامتی را نشانه گرفته و به‌عنوان هدیه‌ای گران‌بها به افراد تقدیم می‌کند.

دفع اسید اوریک و عفونت‌های مجاری ادراری که توسط کرفس به علت گشاد نمودن مجاری کلیه انجام می‌شود، عامل مهمی در لاغری است، زیرا مراحل دفع فضولات راحت‌تری را از معده برای افراد رقم‌زده و باعث تخلیه کامل معده می‌شود که این امر تأثیر خوشایندی بر کاهش چربی‌های انباشته‌شده در بدن دارد.

·         احساس سیری بیشتر:

با مصرف کرفس به علت ورود حجم قابل‌توجهی فیبر به بدن احساس سیری کامل‌تر و در طولانی‌مدتی نصیب شما می‌شود که این امر ریزه‌خواری، پرخوری، میل به مصرف غذاهای پرکالری و … را در شما کاهش می‌دهد. بدین ترتیب به‌صورت محسوسی در ایجاد وزن ایدئال برای مصرف‌کنندگان نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. از طرفی فیبر کرفس در مقایسه با فیبر گیاهان دیگر غیرقابل جذب‌تر بوده که این خود نیز عامل مهمی بر کاهش وزن است.

·         افزایش متابولیسم:

متخصصان تغذیه بر این باور هستند که کرفس با افزایش متابولیسم و سوخت‌وساز بدن می‌تواند کالری‌های انباشته‌شده بیشتری را در بدن بسوزاند درنتیجه ذخایر چربی در بدن به مصرف رسیده و تسهیل در کاهش وزن صورت می‌گیرد. ازاین‌رو مصرف منظم آن به‌منظور رسیدن به وزن ایده آل پیشنهاد می‌شود.

 

·         چربی سوزی با منیزیم:

چربی سوزی با کرفس به علت وجود مقدار فراوانی منیزیم که عامل تأثیرگذار مهمی در چربی سوزی به شمار می‌رود، به اثبات رسیده است. ازاین‌رو نه‌تنها افراد مبتلابه چاقی به مصرف کرفس که مملو از منیزیم است، روی می‌آورند بلکه افراد با سیستم عصبی ضعیف و فشارخون بالا نیز می‌توانند از مزایای گسترده این گیاه به علت وجود منیزیم که عامل مهمی در بهبود سیستم عصبی و فشارخون است، مستفیض شوند.

·         کاهش اشتها به مواد غذایی کم‌ارزش:

بسیاری ادعا دارند با مصرف یک لیوان آب کرفس قبل از غذا، میل آن‌ها به مصرف خوراکی‌ها باارزش غذایی پایین، مانند تنقلات، چیپس و … کاهش‌ می‌یابد. همچنین تمایل به‌صرف غذایی بیش‌ازاندازه معمول نیز در آن‌ها افت شدید داشته است. می‌توان گفت، درواقع کرفس با کاهش اشتها و عدم تمایل به غذاهای پرکالری ارتباط مستقیم دارد، بدین ترتیب تناول آن قبل از وعده‌های اصلی سودمند است.

·         باعث انجام عمل دیورتیک:

عمل دیورتیک نیز در بدن به تسریع سوخت‌وساز کمک شایانی می‌نماید، زیرا با تخلیه بهتر و سریع‌تر آب، باعث ارتقا چربی سوزی در بدن شده که نتیجه آن مصرف سریع‌تر توده‌های چربی است. ازاین‌رو می‌توان به‌جرئت گفت لاغری با کرفس رویکردی عملی و دست‌یافتنی است.

·         تحریک سیستم هورمونی بدن:

کرفس حاوی مقدار زیادی کلسیم است که این عنصر باعث آزاد شدن مقادیر قابل‌توجهی هورمون شکستن و مصرف چربی‌ها در بدن می‌شود. بدین ترتیب به دلیل وجود حجم فراوانی هورمون تحریک‌کننده و تسریع بخش در شکستن بافت چربی‌ها، مصرف آن را به‌صورت خام برای رسیدن به‌تناسب اندام توصیه می‌شود. درواقع افزایش ترشح هورمون‌ها به سبب وجود کلسیم در کرفس حاصل می‌شود که این به شکستن و مصرف چربی‌های ذخیره‌شده در بدن کمک می‌کنند.

 

·         کاهش اشتها به شیرینی‌ها:

مهم‌ترین عامل چاقی مصرف بی‌رویه شیرینی‌ها است که اگر بتوان این میل کاذب را سرکوب نمود، می‌تواند تا حد زیادی اضافه‌وزن را در افراد مدیریت کرد. کرفس با مهار اشتها به مواد غذایی شیرین، فرد را در اجتناب از مصرف این مواد یاری می‌رساند و بدین ترتیب مانع ورودی انرژی فراوان به بدن افراد می‌شود. همچنین باعث ارتقا توانایی و انگیزه فرد در تحمل رژیم‌های لاغری می‌گردد.

·         کالری محدود:

اگر هنوز هم به دنبال این موضوع هستید که لاغری با کرفس چگونه حاصل می‌شود، باید گفت آب کرفس یک نوشیدنی انرژی‌زای عالی است، درعین‌حالی که کالری محدودی را به بدن وارد می‌سازد و این امر سبب می‌شود، باوجود تأمین انرژی برای فعالیت‌های روزانه بتوان یک رژیم غذایی لاغری سالم و کم‌کالری را در پیش گرفت. ازاین‌رو تمام کسانی که یک فنجان آب کرفس را به‌صورت روزانه مصرف می‌کنند، به نسبت افراد دیگر با کاهش وزن بیشتری روبرو هستند.

 

فواید دیگر مصرف کرفس در رژیم غذایی:

کرفس با تأثیرات شگرف بر تمامی ارگان‌های بدن می‌تواند، سلامتی ازدست‌رفته را به آن‌ها بازگرداند، ازاین‌رو حذف چربی‌های انباشته‌شده در خون، دور کمر و شکم فقط بخش کوچکی از مزایا این گیاه است. بدین ترتیب تمامی کسانی که از فشارخون، التهاب و … رنج می‌برند، می‌توانند در کنار مزیت چربی سوزی به بهبود بیماری‌های مختلف خود نیز فکر کنند. اگر چربی سوزی با کرفس را در پیش‌گرفته‌اید و تمایل دارید بدانید با این رژیم سودمند چه فواید دیگری را نصیب خود می‌سازید در ادامه با ما همراه باشید.

 

·         حذف کلسترول خون:

کاهش غلظت تری گلیسیرید خون و کاهش کلسترول آرزوی بسیاری از افراد است که برخی از آن‌ها شاید چندان چاق نباشند. ازاین‌رو نه‌تنها کرفس ماده غذایی مطلوبی برای افراد با اضافه‌وزن بوده، بلکه برای بیماران با چربی خون بالا نیز حلال مشکل است.

·         التیام‌بخش التهابات:

آنتی‌اکسیدان‌ها داروی مؤثری برای کاهش استرس هستند، همچنین بهبود ورم مفاصل و کاهش عوارض بیماری‌های قلبی نیز توسط آن‌ها قابل‌دستیابی است. خاصیت ضدالتهابی آن‌ها نیز سال‌ها است که به اثبات رسیده، ازاین‌رو چربی سوزی با کرفس را به علت خاموش‌سازی التهابات بدن از دو جهت مفید فایده می‌دانند و به آن توصیه می‌کنند.

 

 

·         تنظیم فشارخون:

پتاسیم مبارز خوبی در برابر فشارخون به شمار می‌رود، ازاین‌رو اغلب افراد مبتلابه فشارخون برای بهبود عوارض خود به سمت مواد غذایی حاوی این عنصر گران‌بها تمایل نشان می‌دهند و اولین گزینه آن‌ها کرفس این منبع غنی پتاسیم و مواد معدنی است.

·         بهبود علائم کبد چرب:

اگر به چربی سوزی با کرفس فکر می‌کنید، باید بدانید که این ماده بر روی کبد شما نیز تأثیر خوشایندی گذاشته و به بهبود عوارض کبد چرب کمک می‌نماید. آنزیم‌ها، فیبر و … که به‌وفور در کرفس یافت می‌شوند، به‌واقع در بهبود شرایط کلی کبد سودمند هستند. فیبر باعث می‌شود که بتوان بر روی کرفس به‌عنوان یک ضد یبوست حساب بازنمود و آن را در قالب یک ملین نیز به مصرف رساند.

·         بهبود عملکرد کلیه:

مزایایی چون کالری کم، احساس سیری بیشتر، تسریع چربی سوزی و درنهایت بهبود سوخت‌وساز بدن سبب شده، کرفس در رتبه اول به‌منظور کاهش وزن قرار گیرد، اما تأثیر خوشایند آن را بر بهبود عملکرد کلیه‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت و سم‌زدایی و پاک‌سازی کلیه‌ها را توسط آن فراموش نمود.

·         ترمیم التهابات بدن:

عفونت می‌تواند در هرکجای بدن خود را نشان دهد و گاهی از یک‌دندان درد ساده شروع‌شده و تا عفونت‌های ادراری ادامه یابد. کرفس نه‌تنها مسکن بوده، بلکه عفونت را به‌صورت ریشه‌ای برطرف ساخته و التهاب‌های مختلف را در بدن خاموش می‌سازد و اندام‌های ملتهب را از درد و رنج می‌رهاند.

·         مبارزه با سرطان و تقویت سیستم ایمنی بدن:

با مصرف مداوم کرفس می‌شود، انواع بیماری‌ها و خصوصاً سرطان را از خود دور ساخت، زیرا کرفس به‌تنهایی دارای 8 ماده ضد سرطانی بوده که رشد سلول‌های سرطانی را متوقف می‌سازد. اگرچه شاید نتوان به‌منظور مداوای سرطان‌ها به‌صورت یک‌تنه به دامن سبز کرفس پناه برد، اما برای سالم نگه‌داشتن بدن از عوارض ناخوشایندی مانند تخریب ناشی از رادیکال‌های آزاد، رشد تومورهای سرطانی و … به حتم می‌توان بر روی توانایی‌های آن حساب ویژه بازنمود.

مصرف سبزی‌ها غنی از ویتامین C مانند کرفس به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک نموده، بدین ترتیب علائم سرماخوردگی را کاهش داده و با تخریب رادیکال‌های آزاد که به بروز سرطان در بدن می‌انجامند، مقابله می‌نماید. با این توضیحات در صورت مصرف این ماده غذایی مغذی علاوه بر رسیدن به چربی سوزی با کرفس به توانایی مبارزه با سرطان‌هایی چون روده بزرگ، معده و … نیز دست می‌یابید.

همچنین وجود رادیکال‌های آزاد در بدن احتمال حمله قلبی و سکته مغزی را به‌مراتب افزایش می‌دهند. ازاین‌رو به مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین C به‌منظور مبارزه با این عوامل بیماری‌زا توصیه می‌شود. با مصرف منظم کرفس می‌توان در جهت سلامت قلب و عروق گام مؤثری برداشت.

·         استفاده در قالب یک ملین:

کرفس یک ملین طبیعی به شمار می‌رود که با درمان یبوست، بوی بددهان و دردهای معده به افراد مبتلابه بیماری‌های گوارشی مصرف آن توصیه می‌شود. آب کرفس به‌راستی حاوی موادی است که اجابت مزاج را تسهیل بخشیده و با افزایش فعالیت‌های روده و بهبود عملکرد گوارش، از بروز یبوست جلوگیری می‌نماید.

·         کاهش فشارخون:

پتانسیل کاهش فشارخون فقط در تعدادی ماده غذایی یافت می‌شود که کرفس باقدرت در میان آن‌ها جای می‌گیرد و به‌عنوان دارویی ضد فشار از طرف طب سنتی تجویز می‌شود. کرفس با کاهش کلسترول خون، افزایش ترشح صفرا و گشاد نمودن رگ‌های خونی، سبب افت فشارخون شده و بدین ترتیب جریان خون را تسهیل می‌بخشد. البته کرفس می‌تواند میزان ترشح هورمون‌های استرس را نیز کاهش داده و به شل نمودن عضلات کمک نماید. ازاین‌رو هم آرامش را به افراد تقدیم می‌کند و هم با برطرف نمودن سفتی رگ‌های خونی که براثر اضطراب حاصل می‌شود، به تنظیم فشارخون می‌پردازد.

·         درمان اضطراب و استرس:

کسانی که به دنبال چربی سوزی با کرفس هستند، در کنار آن به درمان اضطراب و استرس خود نیز دست می‌یابند، خواص آرامش بخشی کرفس برای کسانی که مدام درگیر حالت‌های عصبی هستند بی‌مانند است و به‌اندازه قرص‌های آرامش‌بخش اثرگذار می‌باشد. بدین ترتیب است که به‌جرئت می‌توان گفت کرفس قادر است، ناراحتی‌های اعصاب، آرتروز، روماتیسم را برطرف ساخته و خوابی آرام و بدون پریشانی را نصیب افراد درگیر با مشکلات خواب نماید.

 

·         مبارزه با سنگ کلیه:

افراد مبتلابه بیماری‌های کلیوی و خصوصاً سنگ کلیه می‌توانند از خواصت سنگ‌شکنی و دفع سمومی که کرفس برای مصرف‌کنندگان خود پدید می‌آورد، بهره‌مند شوند. اگرچه این افراد به‌صورت روزانه از مصرف آن منع شدند، اما به‌صورت دوره‌ای می‌توانند از مزایای این گیاه سودمند مستفیض شوند. البته ادرارآوری این ماده نیز در دفع سموم بدن نقش مهمی ایفا می‌کند، همچنین تمام کسانی که از سنگ کیسه صفرا در رنج هستند، نیز نباید از مصرف کرفس غافل شوند و در رژیم‌های خود بهتر است، سهم ویژه‌ای به آن اختصاص دهند.

·         خواصت ضدالتهابی:

کرفس یک ماده غذایی ضدالتهابی نیز به شمار می‌رود، ازاین‌رو برای کاهش عوارض بیماری‌هایی مانند آرتروز، روماتیسم، آسم، برونشیت و حتی نقرس مصرف منظم آن توصیه می‌شود. کسانی که به‌صورت روتینگ به تناول این ماده غذایی می‌پردازند، توانسته‌اند دیابت و مشکلات آن را از خود دور سازند وزندگی سالم‌تری را در سایه این گیاه برای خود و عزیزانشان تدارک ببینند.

 

چربی سوزی با کرفس و راه‌های پیشنهادی متنوع برای مصرف آن:

حال که به اهمیت استفاده از کرفس در رژیم‌های غذایی به‌منظور تناسب‌اندام و سلامتی پی برده‌اید، به حتم به این می‌اندیشید که چگونه می‌توان از این گیاه استفاده نمود تا اثربخشی بیشتری را در کنار آن تجربه نمایید. بسیاری به مصرف خام آن روی آورده و برخی طبخ آن را به‌صورت آب پز یا سرخ‌شده بیشتر می‌پسندند. ولی به‌راستی اگر قرار باشد از کرفس در رژیم غذایی به‌صورت بلندمدت استفاده نموده و در این مسیر طولانی فقط به یک روش خاص اکتفا کنید، ادامه پروسه برایتان دشوار می‌شود. بهتر است به‌منظور دریافت نتیجه بهتری در چربی سوزی با کرفس روش‌های مختلفی را در پخت و تناول آن به کار ببرید تا تنوع ایجادشده طی فرآیند را لذت‌بخش و راحت نماید.

در ادامه با راه‌های پیشنهادی متنوع مصرف کرفس بیشتر آشنا شوید.

·         مصرف کرفس به‌صورت خوراکی به‌منظور چربی سوزی:

از ساقه و برگ کرفس می‌توانید در تهیه سوپ‌های متنوع استفاده نمایید یا از آن‌ها سالادهایی خوش عطروطعم در کنار سس‌هایی مانند سالسا تهیه کنید. حمص این پیش‌غذای کنجدی محبوب را می‌توانید با مقداری سیر کبابی، فلفل قرمز و البته کرفس پیش از پیش خوش‌طعم نمایید و با این ترفند ویژه کمی به مصرف کرفس خود تنوع ببخشید. همچنین می‌توانید از کرفس تفت‌داده و قهوه‌ای شده در کنار گوشت‌های کبابی یا گریل شده استفاده کنید. البته تکه‌های کرفس در سالاد تن ماهی یا مرغ نیز طعمی اعجاب‌انگیز را پدید می‌آورند. حتی ساقه‌های کرفس کبابی شده با روغن‌زیتون دورچینی حیرت‌آور را در کنار دیگر غذاها تدارک می‌بیند و یک میز رؤیایی که کلکسیونی از مواد دوست دار سلامتی بر روی آن چیده شده را برای شما مهیا می‌سازد.

 البته اگر تمایل داشتید می‌توانید ترکیب‌های دیگری مانند (کدو با کرفس و سیب‌زمینی) یا (سالاد مرغ با کرفس پخته‌شده، آلو خشک، گوجه‌فرنگی) و یا (کرفس و کدوتنبل) یا (سوپ هیک با کرفس و پیاز) یا (کدوسبز با کرفس و تکه‌های بوقلمون) و یا (سوپ قارچ با کرفس و سیب) را نیز امتحان نمایید و از این تنوع لذت ببرید.

 

·         مصرف کرفس به‌صورت نوشیدنی به‌منظور چربی سوزی:

اگرچه توصیه می‌شود تا حد امکان از ساقه و برگ کرفس به‌منظور چربی سوزی بهره ببرند، اما به‌هرحال ناچاراً برای ایجاد تنوع هرزگاهی مصرف کرفس به‌صورت نوشیدنی نیز منعی ندارد و تا حدی می‌تواند، اثربخشی خود را در قالب عنصری چربی سوز و مناسب سلامتی داشته باشد. برای این منظور از آب کرفس و آب هویج معجونی به‌یادماندنی را تهیه نمایید و صبح ناشتا به‌عنوان صبحانه یا میان وعده نیم روز بیاشامید و از انرژی و نشاطی که به ذره‌ذره وجودتان سرازیر می‌سازد، بهره‌مند شوید. آب کرفس به همراه جعفری و شیوید نیز پیشنهاد جالب‌توجهی است که جذب چربی‌ها را در بدن کاهش می‌دهند.

در کنار موارد ذکرشده مواد غذایی سودمند دیگری نیز وجود دارند که طعم‌های اعجاب‌انگیزی را به کرفس می‌بخشند که از آن‌ها می‌توان به (آب کرفس، خیار و سیب) یا (آب کرفس، آب‌لیمو و زنجبیل) و یا (آب آناناس، خیار، کرفس و جعفری) اشاره نمود.

 

منع مصرف کرفس برای برخی افراد:

بهترین روش مصرف کرفس به‌صورت پخته، آب پز و کبابی است که تمامی فیبر موجود در آن به مصرف می‌رسد. بدین ترتیب بهتر است آب کرفس را به علت اینک بخش مهمی از مواد معدنی خود را از دست می‌دهد محدود، نمایید. ولی به‌طورکلی نیز نمی‌توان بی‌رویه به مصرف هر ماده غذایی به امید دست‌یابی به نتیجه‌ای شگفت‌انگیز روی آورد، بلکه حتی در صورت تمایل به چربی سوزی با کرفس باید یک رژیم درست و متعادل را برای خود گزینش نمایید. در برخی مواقع بعضی افراد با شرایط خاص از مصرف کرفس منع می‌شوند که در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم.

 

 

 

·         افراد باسابقه ناراحتی‌های کلیوی و سنگ مثانه:

اگر جز افرادی می‌باشید که به سنگ کلیه مبتلا هستید، مصرف روزانه کرفس می‌تواند، خطرات جدی برای شما به همراه داشته باشد. اما استفاده کرفس از روی برنامه در شکستن و دفع سنگ‌های کلیه بسیار مؤثر است. سعی کنید به‌جای آنکه هرروز چندین لیوان آب کرفس را بیاشامید، بر طبق دستور پزشک هرزگاهی با تهیه یک سوپ یا خورشت خوشمزه خود را از مزایای این گیاه کم‌نظیر بهره‌مند سازید.

 افرادی نیز که دارای مثانه سنگ‌ساز هستند، از مصرف مداوم و خودسرانه کرفس پرهیز داده می‌شوند تا بدین طریق با بزرگ‌تر شدن سنگ‌ها مواجه نشده و بیماری‌شان عود نکند.

·         کیست تخمدان و کیست سینه:

کرفس با تمام مزایایش برای افراد با کیست تخمدان و کیست سینه مضر بوده و باعث تشدید بیماری‌شان می‌شود. ازاین‌رو برای این افراد نیز توصیه نمی‌گردد. کرفس با تأثیر منفی بر روی کیست‌ها می‌توانید در تسریع بیماری نقش داشته و همچنین درمان را با تأخیر مواجه سازد.

·         خانم‌های باردار:

خانم‌های باردار نیز در تمام دوره حاملگی از مصرف کرفس به‌منظور جلوگیری از احتمال سقط‌جنین و نقص عضو در کودک منع می‌شوند و جایگزینی دیگر برای آن‌ها توسط پزشکان توصیه می‌گردد. به‌هرحال اگر تمایل دارید بعد از زایمان نیز وزن ایده ال خود را داشته باشید و برای رسیدن به این منظور به مصرف کرفس می‌اندیشید، باید بگوییم جایگزین‌های سالم دیگری نیز وجود دارد که سلامتی را برای شما و فرزند درراه‌تان تضمین می‌کند.

 

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من