وبلاگ

قرص‌های لاغری از واقعیت تا تبلیغات دروغ!

فهرست مطالب این مقاله

 

تمایل به‌تناسب اندام و داشتن استایلی جذاب سبب شده، عده کثیری به دام قرص‌های چربی سوز گرفتار شوند.سازنده گان این محصولات ادعا می کنند، بدون عوارض جانبی می‌توانند در عرض مدت کوتاهی، افراد را به وزن ایده آل برسانند. حال‌آنکه این افراد نمی‌دانند، راحت شدن از توده‌های چربی راهی است، طولانی که نیاز به طی پروسه‌ای تخصصی و علمی دارد.امروز قصد داریم  به طور کامل بررسی کنیم قرص‌های لاغری از واقعیت تا تبلیغات دروغ!

صرفاً با مصرف چند داروی پیشنهادی آن‌هم در شبکه‌های ماهواره ای نمی‌توان به موفقیتی در این زمینه نائل شد. در این مطلب ابتدا به معرفی تعدادی از قرص‌های لاغری معروف جهانی می‌پردازیم. سپس راه‌های جایگزین آن را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این شما هستید که در انتها تصمیم‌ می گیرید که کدام راه را برای رسیدن به آرزوی خود یعنی تناسب اندام را انتخاب نمایید.

 

 

انواع قرص‌های لاغری:

شرکت های تولید کننده قرص‌های لاغری در جهت کم کردن وزن یا تسهیل روند آن، تبلیغات گسترده‌ای را راه‌اندازی نموده‌اند. البته نمی‌توان انکار نمود که برخی از آن‌ها تا حدی تأثیرات مفیدی بر چربی سوزی داشته و با تغییر مکانیسم بدن و ایجاد سیری، کاهش جذب مواد مغذی و درنهایت افزایش چربی سوزی، موفقیت‌هایی را نیز در این زمینه کسب نموده‌اند، اما گاهاً نیز عوارض ناخوشایندی چون ناراحتی‌های معده، تغییر حرکات روده و … را برای مصرف‌کنندگان به همراه دارند. با چنین نگرشی به معرفی 15 نمونه از این قرص‌های لاغری رایج در جهان می‌پردازیم.

 

1.      قرص لاغری گارسینیا کامبوجیا (Garcinia Cambogia):

این قرص که امروزه تبلیغات فراوانی در شبکه های ماهواره ای دارد.از عصاره میوه کوچکی به نام گارسینیا کامبوجیا که بسیار به کدوتنبل شبیه بوده، تهیه نموده‌اند. سازندگان این قرص ادعا می کننده که قرص گارسینیا کامبوجیا می‌تواند، نوعی آنزیم تولیدکننده چربی را در بدن مهار کرده و با ایجاد احساس سیری در طی چند هفته باعث کاهش 8 کیلوگرمی وزن بدن شود. با این تأثیرات ناچیز و احتمال بروز مشکلات گوارشی خفیف، بازهم این دارو یکی از محبوب‌ترین قرص‌های چربی سوز در جهان است.

2.      قرص لاغری هیدروکسی کات (Hydruxy Cut):

گونه‌های مختلفی از قرص هیدروکسی کات در جهان تولید می‌شوند و در دسترس علاقه‌مندان به کاهش وزن قرار می‌گیرند. باآنکه ادعا می‌شود، عناصر تشکیل‌دهنده‌ی این قرص کاملاً طبیعی و از کافئین، عصاره قهوه سبز و … تشکیل‌شده، اما عوارض ناگواری چون لرزش، عصبانیت، حالت تهوع، تحریک‌پذیری و … بعد از مصرف آن گزارش‌شده است. تحقیقات محدودی درزمینه‌ی اثرگذاری این دارو بر چربی سوزی انجام پذیرفته و کاهش وزن 9.5 کیلوگرمی را بعد از 3 ماه نشان می‌دهد. باوجود نبود تحقیقات علمی کافی و عوارض زیاد بسیاری به مصرف آن در سراسر جهان تمایل دارند.

3.      قرص لاغری اورلیستات (Orlistat)

قرص اورلیستات همان‌طور که مصرف آن فراگیر است، عوارضش نیز بسیار متنوع و شدید جلوه می‌کند و بااین‌حال حتی به‌صورت بدون نسخه در فروشگاه‌ها نیز به فروش می‌رسد و بسیاری به علت کاهش وزن 2.7 کیلوگرمی که بعد از مصرف آن برایشان پدید می‌آید، این قرص را می‌پسندند. ارلیستات به‌عنوان یکی از قرص‌های لاغری با جلوگیری از تجزیه چربی در روده به جذب کمتر چربی توسط بدن کمک می‌کند، ازاین‌رو به‌منظور کاهش فشارخون و برطرف شدن عوارض دیابت نوع 2 نیز بسیار سودمند است، ولی عوارض ناگوار آن مانند حرکات مکرر روده، افتادگی فتق، عوارض گوارشی، کمبود بدن به ویتامین‌های محلول در چربی و …، بسیاری را برای مصرف آن مردد نموده است.

4.      قرص لاغری گلوکومانان (Glucomannan):

عملکرد قرص گلوکومانان بسیار ساده است و به مدد خاصیت جذب آبی که از عصاره گیاه کنجاک در خود وام دارد در معده به ماده‌ای خمیری تبدیل‌شده و با ایجاد احساس سیری می‌تواند در طی 5 هفته به فرد کمک کند که حدود 4 ـ 5 کیلو وزن خود را کاهش دهد. این ماده به‌جز نفخ معده عوارض دیگری برای فرد به دنبال ندارد، البته به‌شرط آنکه دارویی دیگر همراه آن مصرف نشود در غیر این صورت احتمال تداخل دارویی و ایجاد مشکل وجود دارد. تقویت باکتری‌های مفید روده، کاهش قند خون، کلسترول، تری گلیسیرید و درنهایت بهبود یبوست از دیگر فواید این دارو است.

5.      قرص لاغری لینولئیک اسید کونژوگه (Conjugated Linoleic Acid):

اسید لینولئیک به‌عنوان یک مکمل و یکی از قرص‌های چربی سوز که با کاهش اشتها، افزایش سوخت‌وساز و تجزیه چربی‌ها افراد را در عرض یک هفته به کاهش وزن 0.1 کیلوگرمی می‌رساند، در میان ورزشکاران و افراد جویای تناسب‌اندام نام‌آشنا است. باآنکه مواد اولیه این قرص را یک چربی طبیعی موجود در برخی مواد غذایی چون کره، پنیر و … می‌دانند، اما مصرف طولانی‌مدت آن را به علت عوارضی چون احتمال بروز کبد چرب، مقاومت به انسولین، عوارض گوارشی و درنهایت افزایش التهابات بدن توصیه نمی‌کنند.

 

6.      قرص لاغری کانتراو (Contrave):

با نگاهی به قرص کانتراو درمی‌یابیم به‌واقع شاید بتوان به‌جرئت گفت که عوارض آن به مراتب بسیار بیشتر از فواید آن برای لاغری است. ازاین‌رو اگرچه شاید پس از مصرف آن کمتر احساس گرسنگی داشته و زودتر سیر شوید، اما سردرد، یبوست، سرگیجه، بی‌خوابی، مشکلات عصبی، افزایش ضربان قلب و … این دارو را در فهرست داروهای پرخطر قرار می‌دهد، به‌گونه‌ای که افراد مبتلابه صرع و تشنج به‌هیچ‌وجه نباید به مصرف آن بپردازند.

 

7.      قرص لاغری فنترمین (Phentermine):

قرص فنترمین نیز جزئی داروهای لاغری است که مصرف بلندمدت آن به‌هیچ‌وجه پیشنهاد نمی‌شود و فقط تا چند هفته مجاز به استفاده از آن هستید، زیرا تأثیر مستقیم بر مغز گذاشته و با ایجاد تغییرات شیمیایی در مغز به کم نمودن اشتها می‌پردازد. به همین دلیل اگر طولانی‌مدت مصرف شود کارکرد صحیح مغز را مختل ساخته و عوارض ناخوشایندی چون لرزش، بی‌قراری، بی‌خوابی، تپش قلب، ایجاد مشکل در انجام درست فعالیت‌های روزانه و … یکی پس از دیگری به سراغ فرد مصرف‌کننده می‌آید. به همین دلیل افراد مبتلا به عارضه قلبی، فشارخون، دیابت، زنان باردار یا شیرده از مصرف آن اکیداً منع می‌شوند.

8.      قرص لاغری کیوسیمیا (Qsymia):

بر روی قرص کیوسیمیا باید به‌عنوان یکی از قرص‌های لاغری با مصرف بلندمدت حساب بازنمایید تا بتوانید نتیجه مطلوب را دریافت کنید. مصرف این دارو در برخی با مشکلات حادی چون عوارض بینایی شدید، تپش قلب غیرطبیعی، بروز افکار خودکشی و … خود را نشان داده است و در حالت‌های معمولی‌تر افراد را با بی‌خوابی، گزگز دست‌وپا، سرگیجه، یبوست و … درگیر ساخته است. ازاین‌رو اگرچه این دارو با ایجاد حس سیری، کاهش طعم خوشایند غذا و سوزاندن کالری به کاهش وزن کمک نموده، اما به‌راستی برای افراد با عارضه قلبی و خانم‌های باردار به‌هیچ‌وجه گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود.

9.      قرص لاغری مراتریم (Meratrim):

قرص مراتریم با تغییر روند سوخت‌وساز چربی‌ها از ازدیاد چربی‌ها در بدن جلوگیری نموده و جذب چربی را از خون کاهش می‌دهد، همچنین روند سوختن چربی‌ها را سرعت بخشیده و یک‌تنه به کاهش قند، کلسترول و تری گلیسیرید خون کمک می‌نماید. ازاین‌رو در قالب دارویی مناسب برای کاهش وزن عرضه می‌شود، اما به دلیل آنکه تحقیقات جامعی در مورد آن صورت نگرفته هنوز عوارضی برای آن ذکر نشده است.

 

10.  قرص لاغری فورسکولین (Forskolin):

به علت اینکه اذعان دارند که قرص فورسکولین را از عصاره گیاهی هم‌خانواده نعنا تهیه می‌کنند، طبیعی است این دارو را در تحریک چربی سوزی قدرتمند بدانند و به‌عنوان عنصری مفید برای لاغری بر روی آن حساب بازنمایند. ولی عدم وجود تحقیقات جامع و نظر قطعی در مورد ایمنی و عدم خطرات مهلک، استفاده از آن منع پزشکی دارد.

 

 

11.  قرص لاغری رزبری کتون (Raspberry Ketone):

از کتون موجود در تمشک به‌صورت سنتزی یا صنعتی در تهیه قرص‌های چربی سوز مانند رزبری کتون بهره می‌برند و به مدد این ماده به شکستن چربی‌ها در سلول‌های چربی می‌پردازند و به علت اینکه عوارضی دیگری به‌غیراز ازدیاد گاز معده برای آن ذکر نمی‌شود، به‌عنوان مکملی برای لاغری استفاده می‌کنند.

12.  قرص لاغری ترموژنیک برن ـ ایکس تی (Burn – XT Thermogenic)

این قرص شامل یک کپسول حاوی مقداری فلفل هندی و چای سبز بوده که وظیفه آن در بدن سرکوب اشتها، تقویت سوخت‌وساز و جلوگیری از تحلیل عضلانی است و تا حال عارضه خاصی را برای افراد به وجود نیاورده، اما پزشکان توصیه می‌کنند به‌محض مشاهده هر عارضه‌ای به‌سرعت مصرف آن را متوقف نمایید.

13.  قرص لاغری انیمال کاتس (Animal Cuts):

عدم رضایت از نتایج قرص انیمال کاتس باوجود مزایایی مانند افزایش سطح انرژی، تنظیم هورمون تیروئید، سوزاندن چربی‌ها، کاهش وزن و … سبب شده، بسیاری به آن رغبت نشان ندهند. البته این دارو برای افراد زیر 18 سال، زنان باردار و شیرده و افراد در معرض جراحی منع پزشکی دارد.

14.  قرص لاغری لیپو 6 بلک (Lipo 6 Black):

افزایش سطح هوشیاری بدن، افت سرعت رشد سلول‌های زیر جلدی، ارتقا سطح سوخت‌وساز بدن از مزایای قرص لیپو 6 بلک است که در کنار مشکلاتی چون سردرد، سرگیجه، عصبانیت، اضطراب، مشکلات گوارشی و در نوع حادتر مشکلات کلیوی، حمله قلبی و تشنج و… افراد را برای مصرف آن مردد ساخته است.

15.  قرص لاغری ایزی اسلیم (Easy Slim):

باید مقایسه کنید آیا برای رسیدن به کاهش تجمع چربی درون عروق، دفع سموم بدن، چربی سوزی بیشتر، ارزش این را دارد که در کنار قرص ایزی اسلیم به تب، درد معده، افزایش حرکات روده، حساسیت پوستی شدید و … دچار شوید یا می‌توان راه سالم‌تری را برای لاغری برگزید.

 

عملکرد قرص‌های لاغری بر بدن:

قرص‌های لاغری معرفی‌شده، بدون اصلاح رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی و مبتنی بر عملکرد خاصی، مدعی کاهش وزن هستند که چنین فرضیه‌ای ازنظر علمی و از سوی هیچ سازمان رسمی و قانونی تأیید نشده است. حتی در صورت صحت این سخنان و اثبات تأثیر قرص‌های لاغری بر تناسب‌اندام، می‌توان بر روی آن‌ها به‌عنوان یک مکمل حساب بازنمود و به‌هیچ‌وجه نمی‌شود، آن‌ها را در قالب جایگزینی برای رژیم لاغری مناسب و تمرینات ورزشی معرفی کرد.

در ادامه به دو مورد از عملکردهایی این قرص‌ها می‌پردازیم و تأثیراتی که سازندگان آن‌ها ادعای می‌کنند، به سبب آن‌ها لاغری و تناسب‌اندام حاصل می‌شود را بیان می‌کنیم.

·         احساس سیری:

ایجاد احساس سیری توسط دارویی خاص اثبات علمی دقیق و مشخصی ندارد، ولی این در حالی است که تبلیغ‌کنندگان قرص‌های تناسب‌اندام ادعا می‌کنند، با مصرف یک یا چند عدد از این داروها قبل از غذا می‌توان به چنین احساسی دست‌یافت.

حال‌آنکه با گنجاندن مقدار مشخصی از پروتئین، فیبر و چربی بدون وارد ساختن حجم وسیعی مواد شیمیایی علاوه بر تضمین سلامتی، مانع ورود کالری اضافه به بدن و ریزه‌خواری می‌شویم.

·         مانع جذب کربوهیدرات:

بیشتر داروهایی که با توانایی جلوگیری از جذب کربوهیدرات به فروش می‌رسند، نه‌تنها تأثیری بر این روند ندارند، بلکه سوخت‌وساز طبیعی بدن را نیز مختل می‌سازند. کاهش اشتها، کاهش توانایی بدن در جذب چربی‌ها و … فقط شعارهایی بیش نیست و در عمل تأثیر بسیار محدود و جزئی از آن‌ها دیده می‌شود. در مقابل فقط کوهی عوارض باقی می‌ماند که شاید تا آخر عمر گریبان‌گیر فرد مصرف‌کننده شود.

تبلیغات دروغ ماهواره در مورد قرص‌های لاغری:

کسانی که به امید دیدن معجزه به سراغ انواع قرص‌های لاغری رفته و بدون بررسی و تحقیق در مورد چگونگی مصرف، عوارض و فواید آن‌ها به‌صورت بی‌برنامه و غیراصولی به استفاده این داروها مبادرت می‌ورزند، به‌راستی سلامتی خود را طعمه عده‌ای سودجو نموده‌اند. حتی رژیم‌های غذایی ساده و عاری از هرگونه داروهای شیمیایی نیز باید زیر نظر پزشکان متخصص و پس از معاینه‌های بالینی و گرفتن شرح‌حال توسط این پزشکان طرح‌ریزی و اجرا شود، چه برسد به تعداد کثیری قرص، کپسول و دارو که توسط شبکه‌های مجازی و با اهداف سودجویانه تبلیغ و در اختیار عده‌ای بی‌خبر قرار می‌گیرد.

شما فقط مجاز به استفاده از داروهای خارجی هستید که تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را داشته یا داروهای ایرانی که به تأیید اداره کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ایران رسیده و بدین ترتیب ایمنی آن‌ها تضمین‌شده باشد.

در غیر این صورت تبلیغات موجود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی چیزی جز فریب اذهان عمومی نیست و به‌غیراز مجموعه‌ای فرآورده‌های غیرمجاز در این داروها، ماده گیاهی گران‌بهای دیگری در آن‌ها یافت نمی‌شود. در ادامه روش‌های لاغری را به مدد برخی گیاهان دارویی به شما پیشنهاد می‌کنیم که نه‌تنها ضرری برای بدن ندارند بلکه با تأثیر طبیعی بر متابولیسم بدن به کاهش چربی و تناسب‌اندام افراد کمک می‌کنند.

روش‌های صحیح لاغری:

هرچند که رسیدن به وزن مناسب هم برای آنکه روحیه بهتری داشته باشیم و هم بتوانیم بیماری‌های مرتبط با این مشکل را از خود دور سازیم، بسیار مهم و حیاتی می‌باشد، اما مهم‌تر از آن انتخاب راهی است که به‌وسیله آن کاهش وزن سالم و بی‌خطری را تجربه نماییم. استرس، دیابت، ناراحتی‌های قلبی و عروقی و … ازیک‌طرف و شنیدن سخنان ناخوشایند در مورد استایل و انداممان از سوی دیگر هر دو عواملی هستند که یک فرد چاق را برای حرکت به‌سوی رژیم‌ها و مصرف داروهایی که به‌سرعت معجزه کنند، سوق می‌دهد و در این راستا به‌تبع داروهای پیشنهادی که ادعا دارند، در کوتاه‌ترین زمان بیشترین نتیجه را دارند، گویی راه میانبر برای رسیدن به هدف هستند.

این داروها در اکثر اوقات نیز تأثیر مثبتی نداشته و آنچه نصیب افراد می‌شود، چیزی جز مجموعه‌ای امراض گوارشی و ناراحتی‌های معده و عصبی نیست. در ادامه با چند ماده غذایی سودمند در رژیم‌های لاغری و خواص آن‌ها بیشتر آشنا شده تا جایگزینی سودمند را به‌جای انواع قرص‌های چربی سوز به شما معرفی کرده باشیم.

برای شما پیشنهادهای جالب‌توجهی داریم در ادامه با ما همراه باشید.

·         چربی سوزی با کرفس:

کرفس به علت اینکه حاوی مقدار کمی کالری بوده و در مقابل حجم زیادی فیبر، مواد معدنی و ویتامین دارد، گزینه ایدئالی برای لاغری از میان تمامی روش‌های پیشنهادی کم کردن چربی‌های شکم و دور کمر است. بسیاری برای رسیدن به این منظور آب کرفس را پیشنهاد می‌دهند که باید دانست در طی فرآیند آبگیری مقدار زیادی فیبر کرفس ازدست‌رفته و اثربخشی آن کاهش می‌یابد.

درحالی‌که کرفس به‌تنهایی سرشار از ویتامین C، ویتامین K و پتاسیم است و گزینه‌ای عالی برای کاهش وزن شناخته می‌شود. بهتر است به‌منظور رسیدن به‌تناسب اندام از این سبزی در وعده‌های غذایی خود گنجانده و در کنار تجربه لذت‌بخش چربی سوزی با کرفس، از سرطان، بیماری‌های کبدی، التهابات مغزی و … نیز که از مزایای این ماده خوراکی است، به دورباشید.

·         چربی سوزی با عرقیات گیاهی:

اگر به حوزه طب سنتی علاقه‌مند باشید عرقیات زیادی در این حوزه به افراد جویای تناسب‌اندام پیشنهاد می‌شود که می‌توانند هم پای داروهای شیمیایی اثرگذار بوده و برعکس مانند آن‌ها عوارض ناگوار را دامن‌گیر افراد نسازند. چربی سوزی با عرقیات امروزه مقوله مهمی است و به جد از سوی کسانی که زمانی در پی کاهش وزن با روش‌های مختلف بوده، اما نتایج موردپسند خود را دریافت نکرده‌اند، تعقیب می‌شود.

چاقی مفرط را می‌توان با پناه بردن به عرقیاتی چون عرق زیره، عرق کاسنی و … برطرف نمود و دچار عوارض قرص‌های لاغری نشد، به‌شرط آنکه به طریقه مصرف صحیح این عرقیات آشنایی داشته و مصرف خود را بر روی اصول استاندارد استوار سازید.

·         چربی سوزی با چای سبز:

ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در چای سبز به تسریع متابولیسم و افزایش سرعت سوخت‌وساز کمک نموده و از طرفی با مصرف مقدار زیادی از انرژی انباشته‌شده در بدن به‌منظور کاهش وزن، مدیریت چربی‌ها و رسیدن به لاغری سودمند هستند. ازاین‌رو است که چربی سوزی با چای سبز سال‌ها است به‌عنوان یک رویکرد جدی از سوی علاقه‌مندان به لاغری دنبال می‌شود. ولی آنچه در اینجا خود را نشان می‌دهد، وابسته بودن این تأثیرات خوشایند به ورزش منظم و انتخاب یک رژیم غذایی سالم است.

در غیر این صورت تأثیرات چای سبز کاهش‌یافته و اثر آن ناچیز می‌شود. باوجود مزایای فراوانی که چای سبز بر روی سلامتی دارد، پیشنهاد می‌شود آن را در کنار تحرکات کافی به‌عنوان بهترین انتخاب برای سلامتی و کاهش وزن گزینش نمایید.

·         چربی سوزی با قوه سبز:

بسیاری اذعان دارند، چربی سوزی با قهوه سبز معجزه نموده و کسانی که با انجام تمامی اصول و قوانین کاهش وزن بازهم به وزن ایدئال نرسیده‌اند، حتماً در کنار این ماده غذایی تجربه عالی را در تناسب‌اندام کسب می کنند. قهوه سبز سرشار از اسیدهای کلروژیک بوده که جزء ترکیبات آنتی‌اکسیدانی به شمار می‌روند که علاوه بر لاغری در کاهش فشارخون نیز سودمند هستند.

ازاین‌رو به مصرف آن توصیه می‌شود، اما باید دقت داشت که چنین خواصی فقط برای قهوه سبز ذکرشده و قهوه بوداده از چنین مزایایی بی‌بهره است، زیرا حجم وسیعی از آنتی‌اکسیدان‌های خود را طی حرارت ازدست‌داده است.

·         چربی سوزی با دارچین:

قرص‌های چربی سوز که ادعا می‌کنند، به‌محض ورود به بدن می‌توانند در عرض مدت کوتاهی پیکر افراد را به فرم و طرح دلخواهشان برسانند، در عمل تأثیرات موفقی را به نمایش نمی‌گذارند. این در حالی است که افراد چاق با مصرف عاقلانه و با دز مشخص از دارچین علاوه بر مبارزه با چاقی قادر هستند، به پاک‌سازی خون، بهبود عملکرد کبد، سم‌زدایی از تمامی ارگان‌های بدن و درنهایت کاهش التهاب سلول‌های چربی دست یابند و در کنار این ادویه خوش عطر زندگی سالم‌تری را تجربه نمایند. چربی سوزی با دارچین به علت عدم خاصیت اسیدی آن و تأثیر بر تمامی قسمت‌های داخلی بدن و همچنین به خاطر اینکه منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان‌ها است، بهترین گزینه می‌باشد.

·         تخم کتان و چربی سوزی:

تخم کتان دارای چربی اشباع، امگا 3، میزان زیادی فیبر، ویتامین E و … است، ازاین‌رو می‌تواند در پیشگیری از سرطان موفق بوده و با مواد ارزشمند خود بر سلامت بدن و همچنین تناسب‌اندام دخیل باشد. اکنون از این گیاه سودمند به چند حالت مختلف محلول در آب، درمان موضعی، دم‌نوش، پودر و یا به‌صورت روغن گرفته‌شده، استفاده می‌کنند و به کاهش چربی‌های شکم و پهلوها می‌پردازند. فیبر محلول و غیر محلول در آن تأثیر خوبی بر پر شدن حجم زیادی از معده و عدم تمایل فرد به مصرف بیشتر کالری دارد، از طرفی ارزش غذایی بالایی را نیز برای افراد به همراه داشته، ازاین‌رو توجه به تخم کتان و چربی سوزی با آن جایگاه ویژه‌ای در رژیم‌های لاغری دارد.

 

 

 

·         چربی سوزی با زنجبیل:

تحقیقات وسیعی در جهت تأثیرات خوب چربی سوزی با زنجبیل صورت گرفته و دلایل علمی وسیعی بدین منظور در دسترس است. ازاین‌رو می‌توان گفت ریشه‌های این گیاه سودمند توانایی کنترل وزن را ‌دارند. بدین ترتیب برای کاهش چربی در سطوح مختلف بدن مانند رگ‌های خونی، چربی‌های دور کمر و شکم می‌توان به تأثیرات خوب این گیاه امید داشت. همچنین به اثبات رسیده بعد از مصرف این گیاه به‌صورت دم‌نوش یا مصرف خوراکی آن، سطح قند خون تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. علاوه بر این موارد زنجبیل با ترشح هورمونی موسوم به هورمون سیری (لیپین) می‌تواند، در ایجاد حس سیری و عدم تمایل فرد به مصرف کالری بیشتر نقش مفیدی داشته و با این روش‌های مختلف به کاهش وزن کمک نماید.

 

·         زردچوبه و چربی سوزی:

در آخرین بخش نیز یکی دیگر از بهترین جایگزین‌ها برای قرص‌های لاغری یعنی زردچوبه را معرفی می‌نماییم. افزودن این ادویه طبیعی در رژیم غذایی به‌منظور کاهش وزن به علت وجود مقادیر قابل‌توجهی از پلی‌فنول که خواص ضدالتهابی و ضد چربی دارد بسیار سودمند است. سرکوب التهاب بافت‌های چربی سفید، ایجاد مانع در برابر تکثیر سلول‌های چربی و افزایش ترشح هورمون ضدالتهاب از مزایای بارز این گیاه خوش عطر و رنگ است.

قیمت مقرون‌به‌صرفه آن سبب شده در صنعت ساخت لوازم بهداشتی و سلامتی این ماده به‌وفور مورد بهره‌برداری قرار گیرد و در قالب کارکردی به‌عنوان یک ادویه معطر طبیعی به مزایایی چون تنظیم قند خون، جلوگیری از مقاومت به انسولین، پیشگیری از ابتلا به دیابت، افزایش صفرا در معده و درنهایت بهبود متابولیسم و امولسیون چربی نیز دست‌یافت. بدین ترتیب می‌توان گفت استفاده از زردچوبه و چربی سوزی به مدد آن بهترین راهکار به‌جای استفاده از معجون‌های گران‌قیمت لاغری است.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من