وبلاگ

لاغری یا چربی سوزی با عرقیات گیاهی

فهرست مطالب این مقاله

 

برای لاغری یا چربی سوزی همیشه پیشنهادهای طب سنتی با راهکارهای سودمند و بدون عوارض نگران‌کننده‌اش، برای بسیاری از افراد جالب‌توجه و قابل‌قبول بوده‌اند. به‌گونه‌ای که به‌تمامی دستورات آن عمل نموده و صدالبته نتیجه مطلوبی نیز کسب کرده‌اند. لاغری یا چربی سوزی با عرقیات گیاهی نیز یکی از همین مطلوب‌هایی می‌باشد که امروزه در میان بسیاری باب شده است.

با نگاهی به میل و علاقه جامعه نیز درمی‌یابیم تجویزهای طبیعی در تقابلی سرسختانه با داروهای شیمیایی قرارگرفته، به‌گونه‌ای که حتی افراد سالم جامعه به‌منظور حفظ و تداوم نشاط و سلامت خود به دامن پربرکت این گیاهان پناهنده شده‌اند. در دنیای مملو از آلودگی‌های محیطی، سرب، سموم شیمیایی، ریز گردهای مضر و … به‌راستی چگونه می‌توان در امان بود، مگر آنکه از نعمت‌هایی که به‌صورت طبیعی در دنیای اطراف ما وجود دارد، استفاده نماییم. عرقیات گیاهی هیچ سرچشمه‌ای از ترکیبات خطرناک نداشته، ازاین‌رو عواقبی تلخ را دامن‌گیر افراد نمی‌سازند.

 

لاغری یا چربی سوزی با عرقیات گیاهی

لاغری یا چربی سوزی با عرقیات گیاهی-راسپینا کلاب

شناخت انواع عرقیات و تأثیرات خوشایند آن‌ها و چگونگی مصرف صحیح و برنامه‌ریزی‌شده بر بدن، تنها سدی است که در برابر ما برای بهره بردن از دریای بی‌کران مزایای این عناصر قرار دارد.

در این مطلب می‌کوشیم ابتدا در مورد معضلات چاقی سخن گفته، سپس حول موضوع رژیم لاغری یا چربی سوزی با عرقیات گیاهی با شما گفتگو نماییم و از هر جهتی این موضوع را بررسی خواهیم کرد تا این هدایای گران‌ بهای طبیعت را برای شما بازگو نماییم.

عوارض چاقی برای افراد دارای اضافه‌وزن:

به یمن ورود سبک زندگی غربی که همراه فناوری و لذت هم‌نشینی با آن، عدم تحرک را برای ما به ارمغان آورده، چاقی دیگر مربوط به سن خاصی نیست و از یک کودک چندساله تا یک فرد مسن را درگیر عوارض ناگوار خود ساخته است. تجمع تعداد فراوانی سلول‌های چربی و تبدیل آن‌ها به‌مرورزمان به بافت‌های سخت و مستحکم چربی، خود به‌تنهایی برهم خوردن تناسب‌اندام و فشار مضاعف بر ستون فقرات و مفصل‌های زانو را به دنبال دارد و در ادامه آرام ننشسته و دیگر ارگان‌های بدن را نیز تخریب می‌سازد. این چربی‌ها گاهاً در اطراف شکم، پهلو، بازوها و … تجمع می‌کنند، اما زمانی که به دیواره رگ‌ها می‌چسبند، به‌راستی با گروهی بلایای خانمان‌سوز خود را نشان می‌دهند که از آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

.       مشکلات و اختلالات قلبی و مغزی

.        بیماری دیابت نوع 2

.       بروز انواع سرطان‌ها

.        مشکلات گوارشی

.        بیماری‌های جنسی

.        بیماری‌های ریوی

.        آرتروز

ازاین‌رو است که سعی می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حذف چربی‌ها اقدام نمود و وزن ایده آل فرد را به وی بازگرداند. روش‌های مختلفی برای کاهش وزن پیشنهاد می‌شود که در میان آن‌ها چربی سوزی با عرقیات گیاهی رایج‌تر، محبوب‌تر و صدالبته تأثیرگذارتر است.

 

عوارض چاقی و اضافه وزن

عوارض چاقی و اضافه وزن-راسپینا کلاب

انواع عرقیات گیاهی مؤثر در لاغری یا چربی سوزی:

توجه به‌ تناسب اندام در میان افراد جامعه از جهت اینکه در جمع قابل‌ قبول‌تر ظاهر شوند، به علت وجود تبلیغات فراوان حول خوش‌اندامی به یک رویکرد جدی بدل شده است. به‌راستی کاهش وزن یک دغدغه بزرگ نسل امروز می‌باشد که حتی اضطراب و استرس فراوانی را نیز به زندگی عادی افراد وارد ساخته است. البته بسیاری نیز از عوارض چاقی خسته شده و به دنبال راه‌کاری سریع، اثرگذار و البته بی‌خطر برای رهایی از چنین مشکلاتی هستند. در این میان صنعت داروسازی گاهاً با معرفی داروهایی خاص ادعا نموده می‌تواند، همراه خوبی در رژیم‌ لاغری به شمار رود، اما عوارض وخیم آن‌ها که برخی را درگیر می‌سازد، ریسک استفاده از این داروها را بالابرده است.

در ادامه می‌کوشیم با معرفی انواع عرقیات مفید در چربی سوزی به شما یک راهکار اصولی را معرفی نماییم. چربی سوزی با عرقیات گیاهی نه‌تنها عوارض داروهای شیمیایی را ندارد، بلکه فواید زیادی را نصیب دیگر ارگان‌های بدن نیز می‌کند.

 

لاغری و چربی سوزی با عرقیات گیاهی

لاغری و چربی سوزی با عرقیات گیاهی-راسپینا کلاب

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق زیره:

عرق زیره با ایجاد گرمای زیاد در معده، روند کاهش وزن را تسریع نموده، ازاین‌رو مصرف صحیح و بر طبق قواعد خاص، این گیاه به‌منظور کاهش وزن پیشنهاد می‌شود. طبع گرم زیره سبب شده آن را بهترین عنصر برای کاهش وزن قلمداد نمایند و در کنار مزیت چربی سوزی عالی از مواد معدنی چون آهن، منگنز، منیزیم، مس و … آن‌که به هضم بهتر غذا در معده کمک می‌کنند، بهره ببرند. کاهش تجمع سلول‌های چربی، کنترل اشتها و منع جذب کلسترول از مزایایی است که به‌محض ورود زیره به بدن برای فرد حاصل می‌شود.

ازاین‌جهت مؤثرترین عرقیات برای رسیدن به وزن ایده ال و فرم دلخواه است که مصرف آن به‌جای وارد نمودن مجموعه‌ای از مواد شیمیایی مضر، گروهی از آنتی‌اکسیدان‌ها و فیتواسترول‌ها را به بدن تزریق می‌کند. به‌منظور ارتقا اثرگذاری عرق زیره می‌توان آن را با آب‌لیمو تازه صرف نمود و از معجزه آن بهره‌مند شد.

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق کاسنی:

عرق کاسنی نام‌آشنا و محبوب در میان تمامی عرقیات از دیرباز برای هر دردی تجویز می‌شده است و به علت خواص سحرانگیزش به مصرف روزانه آن توصیه می‌کنند. عرق این گیاه مؤثر می‌تواند بر یک‌چشم برهم زدن سموم را از بدن دفع نماید و خونی عاری از هرگونه مواد مضر و در مقابل تصفیه‌شده را به بیماران تقدیم نماید. از طرفی به جنگ مواد آلاینده تجمع یافته در بدن رفته و تمامی ارگان‌ها را تحت تأثیر خوشایند خود به‌طورکلی پاک‌سازی می‌نماید. از باب چربی سوزی نیز می‌توان بر آن حساب بازنمود، زیرا با دفع چربی‌های اضافه بدن، کاهش وزن حیرت‌آوری را نصیب دوست داران تناسب‌اندام می‌نماید. البته آرام نمودن و برطرف سازی التهابات بدن نیز از رسالت‌های ویژه این گیاه است که به‌خوبی از عهده آن برمی‌آید و افرادی که التهاب، زمینه چاقی را در آن‌ها فراهم ساخته به استایل موردنظرشان می‌رساند.

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق سیب:

عرق گیاهی سیب به علت اینکه تأثیر مؤثری در بهبود عملکرد دستگاه گوارش دارد، موردتوجه طب سنتی قرارگرفته است. کاهش اشتها و چربی سوزی بسیار قوی این عرق محبوب سبب شده آن را در فهرست گیاهان مؤثر برای لاغری برشمرند و کاهش وزن سریعی را با آن تجربه نمایند. خواص فوق‌العاده عرق سرکه سیب، بسیاری را تشویق به استفاده روزانه از آن به همراه انواع غذا، دسر، سالاد و … نموده تا به همراه مزایای ارزنده آن برای سلامتی از طعم دلپذیرش به‌منظور ارتقا سطح کیفی خوراکی‌هایشان بهره ببرند. این عرق در قالب یک چاشنی سالم و مغذی و به‌عنوان جایگزینی مفید برای انواع سس‌های ناسالم انتخاب‌شده و سلامتی را به همراه کاهش وزن با آن به افراد هدیه می‌شود.

 

 

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق رازیانه:

عرق رازیانه نیز به‌مانند عرق زیره توانمند و قدرتمند بوده و به کسانی که به دنبال چربی سوزی با عرقیات گیاهی هستند، پیشنهاد می‌شود. کاهش اشتها، کنترل کلسترول، دفع سلول‌های چربی در بدن، سه رکن اساسی رازیانه در مقابله با اضافه‌وزن به شمار می‌روند.

ازاین‌رو کسانی که رویه لاغری را در پیش‌گرفته‌اند، می‌توانند با مصرف منظم آن کاهش وزن چشمگیری را مشاهده کنند و همانند زیره آن را گیاهی مفید در لاغری بدانند. البته رازیانه رازهای بسیار دیگری نیز برای سلامتی دارد که اگر با آن همراه شوید، یک‌به‌یک برایتان بازگو می‌کند.

 

لاغری یا چربی سوزی با عرق رازیانه

لاغری یا چربی سوزی با عرق رازیانه-راسپینا کلاب

 

 

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق گیاهی شوید:

برای مصرف شوید گزینه‌ی دیگری به‌غیراز عرق این گیاه نیز وجود دارد و کسانی که به مصرف عرقیات تمایل چندانی ندارند، می‌توانند از خشک‌شده آن در انواع غذا، دسر و حتی مخلوط با ماست استفاده کنند. شوید عنصری سودمند به‌منظور پایین آوردن کلسترول است و در چربی سوزی با عرقیات گیاهی حائز جایگاه و رتبه خوبی است. با مصرف منظم شیوید می‌توانید، به کاهش وزن چشمگیری نائل شوید و چربی خون خود را در حد کنترل‌شده‌ای ثابت نگهدارید. مصرف بسیاری از خوراکی‌ها به همراه شوید رایج است که به‌راستی عطروطعم کم‌نظیری را به آن‌ها می‌بخشد.

·         لاغری یا چربی سوزی با عرق دارچین:

برای دارچین نیز به‌مانند شوید به‌جز عرق آن گزینه‌ای باب طبع‌تر نیز وجود دارد. به‌راستی چای‌دارچین گزینه محبوبی است که کمتر کسی می‌تواند آن رد کند و از طعم و عطر دل‌انگیز آن صرف‌نظر نماید. حال‌آنکه عرق دارچین دردهای گوارشی و التهابی را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌سازد.  حتی رایحه دل‌انگیزش نیز آرامش‌بخش و جان‌فزا است. البته بسیاری عرق دارچین را به انواع چای‌ها، به‌منظور ارتقا عطروطعم آن‌ها می‌افزایند و بدین ترتیب از خواص عالی آن بیش‌ازپیش بهره‌مند می‌شوند. کاهش اشتها، منع جذب قندهای مضر، افزایش گرمای بدن، ارتقا سوخت‌وساز بدن، کالری محدود و … سبب شده،استفاده از دارچین برای لاغری و چربی سوزی جزو بهترین و مفیدترین مواد غذایی طبیعی  برای کاهش وزن بدانند و از شیرینی طبیعی آن به‌عنوان جایگزینی برای قندهای مضر بهره ببرند.

دارچین فاقد هرگونه چربی است، ازاین‌رو در رژیم‌های لاغری خللی ایجاد نکرده و حاوی ترکیبات مفید برای کاهش وزن می‌باشد. دارچین چنان قدرتمند در عرصه چربی سوزی عمل می‌کند که حتی مصرف یک‌بار آن در روز می‌تواند، اثری شگرف بر کاهش چربی‌های اضافی بدن داشته باشد.

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق نعناع:

افراد دارای چاقی مفرط با عوارضی چون یبوست و نفخ معده به علت قالب شدن سردی بر بدنشان، درگیر بوده که همین عوامل باعث تشدید مشکلات چاقی آن‌ها می‌شود. عرق نعنا با ترمیم مزاج این افراد در گام اول به بهبود مشکلات گوارشی آن‌ها پرداخته و در ادامه با کاهش اشتها و پیشگیری از تجمع چربی‌ها در بدن به کاهش وزن کمک می‌کند.

از طرفی افزایش طبیعی حرارت معده که از نتایج مصرف عرق نعنا است، خود عامل مؤثری بر هضم سریع‌تر غذا و عدم انباشت آن در معده و تبدیلش به چربی می‌باشد. ازاین‌رو است که در زمان چربی سوزی با عرقیات گیاهی به نعنا و عصاره ارزشمندِ آن توجه ویژه می‌کنند و از اصلاح مزاجی که برای افراد چاق مهیا می‌سازد، بهره می‌برند. کافی است به‌منظور استفاده از دریای مزایای عرق نعناع آن را قبل یا بعد از غذا به میزان تجویزشده توسط پزشک، مصرف نمایید و با آن چربی‌های موجود در خون، دور کمر، شکم و … خود را به نحو احسنت بسوزانید.

·         چربی سوزی با عرق برگ چای سبز:

از برگ‌های چای سبز نیز عرقی گوارا در جهت چربی سوزی تهیه می‌شود که به‌راستی مکانیزم اثربخشی در بدن دارد. مهم‌ترین مزیت چای سبز امکان مصرف روزانه و روتینگ آن است که اغلب برای اکثر افراد منع پزشکی ندارد. از بین رفتن بافت سخت چربی‌ها به مدد تنظیم حرارت بدن رسالتی است که این عرق در بدن به انجام آن می‌رساند. متخصصین تغذیه بر این عقیده‌اند که چربی سوزی با عرق چای سبز زودتر از هر ماده گیاهی، اثربخشی خود را نشان می‌دهد و در مقایسه با دیگر عرقیات در این زمینه توانمندتر است. افت حجم بافت‌های چربی آرزوی تمامی افراد با اضافه‌وزن است که این امر به کمک عصاره چای سبز به علت وجود مقادیر بیشتری از ترکیبات مفید سریع‌تر حاصل می‌شود. ازاین‌رو بسیاری دم‌نوش و عرق چای سبز را منحصراً چربی سوز می‌دانند و از میان مزایای بی‌شمارش بیشتر بر روی این ویژگی تمرکز می‌کنند.

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق شنبلیله:

از برگ شنبلیله برای تهیه عرق آن استفاده می‌کنند، اگرچه تمامی قسمت‌های این گیاه سودمند و قابل بهره‌برداری در صنعت گیاهان دارویی است. مصرف فراوان شیرینی‌ها در انواع و اقسام آن و میل روزافزون به این مواد غذایی به علت افزایش قند خون، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات افراد مبتلابه چاقی می‌باشد. عرق شنبلیله با توجه به این معضل مهم در اولین حرکت خود به تنظیم قند خون و کاهش تمایل به مصرف شیرینی‌ها می‌پردازد، به‌گونه‌ای که افراد چاق با مصرف منظم آن میل کمتری به مصرف شکلات و تنقلات شیرین دارند.

 از طرفی به خاطر اینکه عرق شنبلیله یک ضد چربی قوی محسوب می‌شود، در زمان چربی سوزی با عرقیات گیاهی پزشکان طب سنتی حتماً به مصرف آن توصیه اکید دارند. حتماً یک فهرست کامل از غذاهایی که با شنبلیله طبخ می‌شود، تهیه نمایید تا هرز گاهی برای تنوع در رژیم چربی سوزی خود از طعم اعجاب‌انگیز آن‌ها بهره‌مند شوید.

 

لاغری یا چربی سوزی با عرق شنبلیله

لاغری یا چربی سوزی با عرق شنبلیله-راسپینا کلاب

·        لاغری یا چربی سوزی با عرق اسطوخدوس:

طی تحقیقات گسترده‌ای که حول خواص گیاه اسطوخودوس صورت گرفته، متخصصان تغذیه به این نتیجه رسیده‌اند که عرق، دم‌نوش و روغن اسطوخدوس تأثیر بسزایی در سلامتی دارند. ولی عرق این گیاه به علت اینکه عصاره عالی از این گیاه می‌باشد، به‌مراتب اثربخشی بیشتری را از خود نشان داده است. جلوگیری از بروز زخم معده، سهل نمودن گوارش غذا، درمان سوءهاضمه و برطرف نمودن مشکلات معده عصبی؛ یعنی اسطوخدوس عزم خود را برای بهبود گوارش افراد جزم نموده است. این گوارش بهتر نوید سم‌زدایی عالی را از جداره معده برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می‌آورد و نتیجه آن کاهش جذب چربی‌ها درون معده و لاغری است. ازاین‌رو است که خواص خارق‌العاده اسطوخدوس را از جهاتی کاهش وزن و تناسب‌اندام می‌دانند.

نکات مهمی برای لاغری یا چربی سوزی با عرقیات گیاهی :

چه برایتان دلپذیر باشد و چه قبول آن کمی سخت و نامطلوب، شما نمی‌توانید فقط صرفاً با مصرف عرقیات درروند چربی سوزی به موفقیت‌های چشم‌گیری نائل شوید. بلکه در کنار مصرف منظم انواع عرقیات بر طبق دستورات پزشک، باید بالاجبار نکات دیگری را نیز مدنظر داشته و به آن‌ها در طی پروسه تناسب‌اندام وفادار بمانید. بدین ترتیب است که چربی سوزی با عرقیات گیاهی معجزه خود را نشان داده و در ظرف مدت کوتاهی کاهش چندین کیلویی خود را مشاهده می‌کنید که بازگشتی برای آن وجود ندارد و تا مدت‌ها می‌توانید بر ثبات آن امید داشته و از اندام ایدئال خود لذت ببرید.

1.      تدریجی عمل نمایید:

مسلماً نمی‌توان چندین بطری از عرقیات را تهیه نمود و ظرف چند روزکوتاه مصرف کرد و سپس انتظار داشت به جزء درد معده و ناراحتی‌های گوارشی، مطلوب دیگری نصیبمان شود. به‌هرحال هرچند که ادعا می‌شود، عرقیات بی‌خطر و بی عوارض هستند، اما مصرف منظم و در حجم معینی را می‌طلبند تا اثربخشی خود را نشان دهند.

2.      ادامه دادن روند مصرف حتی در صورت عدم نتیجه:

افراد مختلف دارای فیزیولوژی متفاوتی هستند، ازاین‌رو نمی‌توان انتظار داشت، چربی سوزی با عرقیات گیاهی برای همگان به یک سرعت خود را نشان دهد. اگر مدت زیادی است که با چربی‌های انباشته‌شده در پهلوها و شکم زندگی می‌کنید، مسلماً به زمان بیشتری برای حذف آن‌ها از پیکرتان نیاز دارید. پس در صورت ندیدن نتیجه دلخواه در هفته‌های اول مصرف عرقیات را به کناری نگذارید و پشتکار خود را از دست ندهید.

3.      مصرف آب کافی:

بسیار شنیده‌اید که بعضی از افراد با آب‌درمانی و رژیم‌هایی که عنصر اصلی آن مصرف آب است به کاهش وزن دست می‌یابند، اما به دلیل آنکه قرار است ما یک رژیم صحیح و با رعایت تمامی نکات بهداشتی را ارائه دهیم، به‌هیچ‌وجه توصیه به حذف کلی گروه‌های غذایی نداریم و فقط از مکمل‌های کمکی برای رسیدن به وزن ایدئال بهره می‌بریم. مصرف کافی آب باعث می‌شوند، روند چربی سوزی با عرقیات گیاهی که در پیش‌گرفته‌اید، سیر صعودی بیابد و سریع‌تر شمارا به نتیجه مطلوبتان برساند.

 

 

مصرف آب کافی

مصرف آب کافی-راسپینا کلاب

 

 

4.      ترک عادات نادرست:

نمی‌شود ازیک‌طرف چربی‌های بدن را با روش‌های مختلف در معرض نابودی قرارداد، اما از سوی دیگر انبوهی از کربوهیدرات‌ها را وارد بدن نمود. اگر به‌واقع تصمیمتان برای کاهش وزن جدی است، باید در الگو مصرف و روش تغذیه‌تان یک بازنگری حتمی صورت دهید.

5.      یافتن غذاهای محبوب و البته سالم:

تمامی غذاهای لذیذ اطراف ما سیب‌زمینی سرخ‌شده، همبرگر، پاستا و نوشابه‌های گازدار نیستند، بلکه کلکسیونی از مواد غذایی سالم وجود دارند که به‌واقع طعم و عطری به یادمانی را در ذهن ما از خود به یادگار می‌گذارند. در ابتدا قبول کنید که چربی سوزی با عرقیات گیاهی یک‌تنه میسر نمی‌شود و بعد به سراغ غذاهای کم‌کالری، پرانرژی و البته خوش‌طعم بروید.

6.      نگرش جدید در مورد میان وعده‌ها:

بسیاری از عرقیات، نوشیدنی‌ها و دسرها و دم‌نوش‌های بسیار خوش‌طعمی تدارک دیده و آن را جایگزین میان وعده‌ها و تنقلات مضر می‌نمایند. برای مثال از عرق سیب می‌توان در انواع سالادها بهره برد یا عرق کاسنی را به‌منظور خوش عطر شدن نوشیدنی‌ها به آن‌ها افزود. با این رویکرد مصرف نوشیدنی‌ها یا میان وعده‌های صنعتی که حاوی قند فراوان هستند را به‌تدریج حذف نمود.

7.      تقسیم صحیح وعده‌های غذایی:

تقسیم صحیح وعده‌های غذایی کمک می‌کنند تا هم انرژی کافی را در طول روز برای انجام فعالیت‌های روزانه داشته باشیم و هم به علت گرسنگی بیش‌ازحد به‌یک‌باره در یک وعده غذایی، کالری عظیمی را وارد بدن خود نسازیم. به‌راستی اصولی به‌پیش رفتن در تمامی جنبه‌های زندگی ضامن سلامتی تمامی افراد جامعه است.

8.      انجام فعالیت‌های ورزشی:

انجام فعالیت‌های ورزشی به موارد سخت و سنگین منتهی نمی‌شود، حتی از یک پیاده‌روی ساده تا دویدن بر روی تردمیل را نیز شامل می‌گردد. اگرچه ورزش‌های قدرتی سبب می‌شود علاوه بر حذف چربی‌ها، عضلاتی قوی‌تر را به دست آورید، اما به‌هرحال این علاقه شما است که نوع ورزشتان را مشخص می‌کند. باید توجه داشت به‌غیراز بدن‌سازی و دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا، پیلاتکس و … نیز به‌منظور رهای از اضافه‌وزن عالی و اثرگذارند.

انجام فعالیت‌های ورزشی

انجام فعالیت‌های ورزشی-راسپینا کلاب

 ترکیب مصرف عرقیات، غذای سالم و ورزش است که رژیم لاغری شمارا به سمت نتیجه مطلوب راهنمایی می‌کند. در غیر این صورت حتی پس از سال‌ها مصرف عرقیات، شاهد پیشرفت چندانی در تناسب‌اندام نیستید.

9.      مصرف کافی میوه و سبزی‌ها:

میوه‌ها در مقابل کالری، چربی و قند محدود به شما مواد معدنی، ویتامین و فیبر فراوان تقدیم می‌کنند که تمامی این عناصر می‌توانند، افراد را در مسیر درست کاهش وزن قرار دهند. البته در این میان می‌توان از انواع حبوبات نیز که همان تأثیر خوشایند رادارند بهره برد و از ضررهای خوراکی‌های مضر با گنجاندن این عناصر در رژیم غذایی خود به بهترین شکل ممکن دور ماند.

10.  قطع مصرف الکل:

کالری نهفته شده در یک حجم محدود الکل شمارا مستعد چاقی می‌کند و تمام تلاش‌های شما چون مصرف عرقیات مختلف، تحرک کافی، رژیم‌های سخت مراقبتی و … را بر باد می‌دهد. ازاین‌رو قطع مصرف آن باید از همان ابتدا صورت گیرد.

توصیه های پزشکی در مصرف عرقیات گیاهی:

لاغری یا چربی سوزی با عرقیات گیاهی به علت ایجاد احساس سیری، تسریع روند لاغری، خروج سموم از بدن و … چنان برای برخی ازافراد برای تناسب اندام  جالب‌توجه واقع‌شده که بدون برنامه و تدوین روشی خاص به آن روی آورده‌اند. این در حالی است که چه به سراغ داروهای شیمیایی و چه طبیعی بروید، باید به‌منظور دور ماندن از مضراتشان، به حتم آن‌ها را زیر نظر پزشک به مصرف برسانید. حتی برخی افراد به علت وجود حساسیت‌هایی ناچارند، قبل از مصرف هرگونه عرقیات آزمایش‌های لازم را داده، سپس نمونه‌ای مناسب با شرایط جسمی و فیزیکی آن‌ها گزینش و تجویز شود.

توصیه های پزشکی در مصرف عرقیات گیاهی

توصیه های پزشکی در مصرف عرقیات گیاهی-راسپینا کلاب

به همین دلیل شما به‌هیچ‌وجه مجاز نیستید تا از عرقیاتی خاص بدون شناخت کامل از عوارض آن مصرف کنید. زیرا ممکن است، علائم حساسیت در شما وجود داشته اما از آن بی‌خبر باشید. درنهایت بهتر است، زیر نظر متخصصان تغذیه یک روش مناسب برای رژیم های غذایی در نظر بگیرید  و  زمان کافی برای  رسیدن به نتایج مطلوب را بدهید. از هرگونه عجله و شتاب‌زدگی بپرهیزید. همچنین باید بدانید انتخاب روش‌های سریع و زودبازده به طور سرخود  در انتها چیزی جز پشیمانی عاید شما نخواهد شد. زیرا بازگشت فوری وزن و چربی‌ها را در مدت کوتاهی مشاهده نموده و از نتیجه کار رضایت چندانی ندارند.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من