وبلاگ

لاغری یا چربی سوزی با چای سبز

فهرست مطالب این مقاله

 

بسیاری از افراد برای رسیدن به تناسب اندام و یا رژیم لاغری برای کاهش وزن مواد غذایی مختلف را بررسی می‌کنند.. در باره چای سبز و توانایی آن در چربی سوزی سخنان بسیاری گفته می‌شود، اما آنچه در تمامی این ایرادات بیش از همه واضح می‌باشد، تأثیر خوشایند این نوشیدنی بر سلامتی است. هر نوشیدنی که سرشار از آنتی‌اکسیدان بوده و ترکیباتی کاملاً طبیعی را به ما عرضه نماید به حتم گره‌گشای مشکلات مختلف و نویدبخش روح و جسمی سالم برای ما می‌باشد. ولی در این مطلب روی سخن ما بیشتر بر  لاغری و یاچربی سوزی با چای سبز استوار است.  بابیان تأثیرات خوشایند این چای بر بدن اثبات نماییم که کاهش وزن با چای سبز دست‌یافتنی است. به‌واقع می‌توان اذعان داشت که چای سبز از روش‌های مختلفی برای لاغری و یا چربی سوزی بهره می‌برد ازاین‌رو است که اثرگذارترین نوشیدنی، به‌منظور تجربه یک کاهش وزن ایده آل است.

 

روش‌های مختلف استفاده چای سبز به‌منظور چربی سوزی:

نوشیدنی‌های بسیاری وجود دارند که از سوی طبیعت به علاقه‌مندان تناسب‌اندام تقدیم شده است. حتی نوشیدنی‌ها و قرص‌های لاغری شیمیایی پرتعدادی ادعا دارند که می‌توانند در مسیر پرفرازونشیب کاهش وزن همراه افراد باشند. ولی به‌واقع هیچ‌کدامشان نتوانسته‌اند در عمل نتیجه بخشی چای سبز را از خود نشان دهند. به همین دلیل امروزه  رژیم لاغری و یا چربی سوزی با چای سبز رویکردی است که موردتوجه بوده، زیرا چای سبز از یک‌سو به حذف چربی‌ها کمک نموده و از طرف دیگر روند جذب آن‌ها را سرعت می‌بخشد. در ادامه به بررسی روش‌های اثرگذار به ‌کار گرفته‌شده توسط چای سبز به‌منظور رسیدن به سطحی بالا از از لاغری و یا چربی سوزی می‌پردازیم.

·       لاغری و یا چربی سوزی با چای سبز به کمک کافئین محرک چربی سوزی:

کافئین به‌عنوان یک محرک عالی چربی سوزی خصوصاً بعد از تمرینات ورزشی شناخته‌شده است و به مصرف آن در جهت رسیدن به وزن مناسب توصیه می‌شود. عصاره چای سبز نیز باآنکه حاوی مقدار کمی کافئین می‌باشد، اما بازهم توانسته تأثیر موفقی بر چربی سوزی بگذارد. شما با نوشیدن یک فنجان چای سبز به‌قدر کافی کافئین دریافت می‌کنید تا بتوانید به کمک آن فرآیند سوخت‌وساز بدن خود را افزایش دهید. کافئین به‌راحتی پس از دم نمودن چای در آب حل‌شده و به‌صورت محلولی معجزه‌گر در اختیار افراد قرار می‌گیرد. تأثیر چای سبز بر لاغری چنان فراگیر است که بسیاری از پزشکان حتی مکمل‌های حاوی چای سبز را نیز برای افراد چاق طالب کاهش وزن مؤثر می‌دانند.

·       کاهش وزن با چای سبز به کمک تجزیه‌ی سلول‌های چربی:

چربی‌های شکسته نشده در بدن انباشته گشته به‌مرورزمان باعث اضافه‌وزن و تجمع در اطراف اندام‌های مختلف می‌شوند. چای سبز به مدد ترکیبات مؤثر خود می‌تواند، هورمون‌های چربی سوزی که به شکستن چربی‌ها در بدن کمک می‌کنند را فعال نماید. با افزایش آنزیم‌های تجزیه‌کننده، این سلول‌های چربی‌ با ‌شدت بیشتری تجزیه و داخل خون تزریق می‌شوند و در اختیار بافت‌ها در جهت مصرف قرار می‌گیرند. عضلات بسیار به چربی آزادشده در خون نیازمند هستند که درواقع ترکیبات فعال موجود در چای سبز چنین مزیتی را برای آن‌ها پدید می‌آورند.

·         چربی سوزی با چای سبز چه در حال تحرک و چه فعالیت:

اگرچه چربی سوزی با چای سبز در زمان تحرک اثرات بیشتری را از خود نشان می‌دهد، اما آنچه در مصرف چای سبز بیشتر از همه توجه همگان را به خود جلب نموده، اثرگذاری این ماده غذایی بر لاغری حتی در زمان استراحت و عدم فعالیت است. این بدان معنی است که چربی سوزی با این چای حتی در صورت بی‌تحرکی نیز امکان‌پذیر بوده و در مدت‌زمان طولانی میسر می‌شود. به همین دلیل است که در تمامی مکمل‌های لاغری از چای سبز به حتم در آن استفاده می‌شود.

 

·         چربی سوزی و کاهش وزن با چای سبز به کمک افزایش سوخت‌وساز بدن:

باآنکه می‌توان گفت تأثیر چای سبز در افراد مختلف با درصدهای متفاوتی خود را نشان می‌دهد، اما افزایش چنددرصدی کالری سوزی امری است که به حتم در تمامی مصرف‌کنندگان این ماده غذایی مشهود است. حتی اثر آن را در حدی می‌دانند که گویی یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین را برای رسیدن به وزن ایده ال مصرف کرده باشید. بسیاری گمان می‌کنند سوخت‌وساز چربی توسط چای سبز فقط در بازه و زمان محدودی صورت می‌گیرد و با افزایش دوره دیگر نتایج ابتدایی دیده نمی‌شود. این در حالی است که تحقیقات پزشکی نشان داده حتی در طولانی‌مدت نیز این روند کاهشی ادامه داشته و در درازمدت نیز پابرجا و جاری است.

·         لاغری و یا کاهش وزن با چای سبز به کمک کاهش اشتها:

تأثیر چای سبز بر کاهش اشتها در بسیاری مثبت بوده و اما در برخی دیگر نتیجه‌ای معکوس دارد. شاید این موضوع بیشتر به فیزیولوژی و ساختار بدنی هر فرد بازمی‌گردد. اگر چنین تأثیری را بتوان از چای سبز در بدن مشاهده نمود، بدین ترتیب با نوشیدن آن می‌توان به مهار اشتها کمک کرده و از ورد کالری بیشتر به بدن جلوگیری نمود. بدین ترتیب افراد بدون زحمت مضاعفی لاغری را تجربه خواهند کرد. ولی بسیاری ادعا دارند بهتر است، بیشتر بر چربی سوزی با چای سبز تکیه نماییم، زیرا این عامل در تمامی افراد یکسان بوده و بروز و ظهور آن حتمی است.

·         چربی سوزی با چای سبز به کمک دفع چربی‌های زیرپوستی و چربی‌های شکمی:

چربی‌ها به دو صورت در بدن انباشته می‌شوند، برخی از آن‌ها در زیرپوست تجمع یافته، ولی حجم وسیع‌تری از آن به دور شکم انباشته می‌شوند. چربی‌های زیرپوستی زمینه بروز آکنه، جوش‌های سرسیاه، ناراحتی‌های پوستی و … را فراهم می‌سازند و چربی‌های شکمی خطرزا و احتمال وقوع بیماری‌های قلبی، دیابت، التهابات و … را در بدن افزایش می‌دهند. چای سبز در سوزاندن هر دو نوع چربی موجود در بدن موفق است، البته بیشتر تمرکز آن در دفع چربی‌های شکمی است. اگرچه سرعت عمل آن در انجام این فرآیند کندتر است، اما در حین انجام پروسه لاغری می‌تواند، مشکلات یادشده را نیز برطرف ساخته و کاهش وزن را همراه با سلامتی برای افراد به ارمغان آورد.

·          لاغری و یا چربی سوزی با چای سبز به کمک افزایش متابولیسم بدن:

 لاغری و یا چربی سوزی با چای سبز به علت اینکه در افزایش متابولیسم بدن تأثیرگذار است، به‌عنوان یک رویکرد جدی دنبال می‌شود. کاتچین و کافئین موجود در چای سبز به این نوشیدنی کمک می‌کنند تا فرآیند مصرف انرژی در بدن روبه افزایش رود. همچنین چربی‌های اضافه در مدت‌زمان کوتاه‌تری تجزیه شوند. ازاین‌رو است که می‌توان به مدد چای سبز کاهش وزن را مدیریت نمود و با سرعت بیشتری به سمت لاغری قدم برداشت.

مزایای چای سبز برای بدن:

مزایای چای سبز بسیار فراتر از آن است که این نوشیدنی را فقط منحصر به یک چربی سوز قدرتمند بدانیم. باید قبول کرد که فواید چای سبز بسیار بیشتر از کاهش وزن است و تأثیرات شگرفی را بر روی سلامتی دارد. ازاین‌رو با مصرف این نوشیدنی پربها و ارزش به‌هیچ‌وجه فقط انتظار کاهش وزن را نداشته باشید، بلکه می‌توان بر روی آن به‌عنوان گزینه‌ای سم‌زدا، ضدالتهابی و … نیز حساب بازنمود. در ادامه می‌کوشیم به ذکر دیگر فاکتورهای موجود در این نوشیدنی بپردازیم تا کسانی که چربی سوزی با چای سبز را انتخاب نموده‌اند، به برتری‌های گزینش خود پی ببرند.

 

مزایای چای سبز

مزایای چای سبز-راسپینا کلاب

 

·         دارای ترکیبات ضدالتهابی:

محافظت از بدن در برابر حمله رادیکال‌های آزاد توسط عصاره تهیه‌شده از برگ‌های چای سبز امکان‌پذیر است. رادیکال‌های آزاد به بافت‌ها صدمه وارد ساخته و در بسیاری موارد زمینه التهابات مختلف را در بدن ایجاد می‌کنند. با مصرف منظم و اصولی چای سبز می‌توان تهدیدهای این عناصر زیان‌بار را کاهش داد و به مدد آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز زندگی سالم‌تری را برای افراد مهیا ساخت.

·         سم‌زدایی قوی:

اگر به یک سم‌زدای قوی نیاز دارید که ارگان‌های مختلف بدن مانند کلیه، کبد و … را از سموم مختلف عاری سازد، چای سبز بهترین انتخاب است. سوخت‌وساز ناقص مواد غذایی در بدن سبب انباشت سموم در بافت‌ها و اعضای مختلف شده و به‌تدریج زمینه بیماری‌های مختلف را فراهم می‌سازد. ازاین‌رو است که چربی سوزی با چای سبز مثمر ثمر واقع‌شده و با بهبود سوخت‌وساز و حذف سموم بدن با یک حرکت مؤثر، دو هدف والای تناسب‌اندام و زدودن سموم را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

·         ارتقا کارایی بدن:

وقتی انرژی به‌صورت منظم و متناسب در اختیار بافت‌ها و عضلات قرار گیرد، این طبیعی است که کارکرد بهتر بدن را مشاهده نماییم. چربی‌ها حاوی مواد معدنی و انرژی فراوانی هستند که اگر به‌خوبی شکسته شده و در خون به‌صورت محلول در اختیار اعضای بدن قرار گیرند، به‌تبع می‌توانند سلامتی و کارایی آن‌ها را ارتقا دهند.

·         بهبود فعالیت انسولین:

فلونوئیدهای موجود در چای سبز کمک می‌کنند تا انسولین در سطح متعادلی قرار گیرد. فعالیت صحیح انسولین در بدن ضامن سلامتی و عدم ایجاد بیماری‌های دیابتی می‌باشد. بسیاری به‌محض مواجه با اضافه‌وزن درگیر افزایش قند خون نیز شده که این موضوع سبب ایجاد بیماری‌های متعددی در آن‌ها می‌شود. چای سبز باهدف قرار دادن فعالیت انسولین، بهبود عملکرد آن را مدنظر قرار داده و ازاین‌جهت مانع بروز بیماری‌هایی مانند قند و دیابت می‌شود.

·         مبارزه با التهاب کلیه‌ها:

التهابات کلیه که به سبب احتباس مایعات در بدن بروز می‌کند، اگر درمان نشود ممکن است، مشکلات عدیده‌ای را بر فرد عارض نماید. چای سبز به دفع بهتر مایعات مانند یک دیورتیک طبیعی پرداخته و کلیه‌ها را از صدمات حفظ می‌کند. ازاین‌رو است که پزشکان به مصرف مرتب این نوشیدنی خوش عطروطعم توصیه می‌کنند.

·         کاهش تری‌گلیسیرید خون:

کاهش تری‌گلیسیرید خون نیز یکی دیگر از ارمغان‌های روی آوردن به چربی سوزی با چای سبز است که نصیب استفاده‌کنندگان از این دم‌نوش می‌شود. در یک‌کلام کلی می‌توان گفت، مهم‌ترین رسالت چای سبز در بدن تمرکز ویژه بر روی سلول‌های چربی است که در کنار آن کاهش غلظت تری گلیسیرید خون نیز حاصل می‌شود. به‌هرحال چربی‌ها به‌جز دور شکم، پهلوها، بازوها و … به‌ رگ‌های خونی نیز راه‌یافته و به جداره آن‌ها می‌چسبند. ازاین‌رو است که متخصصان اذعان دارند، چربی در بدن زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها چون ناراحتی‌های قلب و عروق، سکته مغزی و … هستند. بدین ترتیب چای سبز انتخاب ایدئالی به‌منظور پاک‌سازی و سم‌زدایی بدن از چربی‌ها به شمار می‌رود.

 

·         تنظیم قند خون:

نمی‌شود خون آغشته به میزان زیادی قند باشد و انتظار داشت لاغری در ظرف مدت کوتاهی حاصل شود. ازاین‌رو چای سبز در یک حرکت سریع به حذف قندهای اضافه در خون مبادرت ورزیده و با یک پاک‌سازی کلی زمینه کاهش وزن را مهیا می‌سازد. بدین ترتیب فقط بعد از 48 ساعت که از صرف چای سبز می‌گذرد، خون تصفیه‌شده و سبکی، هوشیاری و آرامش مهمان بدن افراد می‌شوند. تنظیم قند خون را به‌راستی می‌توان معجزه چای سبز در بدن دانست.

·         کاهش آسیب‌های سلولی:

محققان تغذیه دریافته‌اند که مصرف روزانه 3 فنجان چای سبز در کاهش آسیب‌های سلولی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. بدین ترتیب ورزشکارانی که به‌صورت مرتب از این ماده شفابخش استفاده می‌کنند، کمتر در معرض خطرات کشش ماهیچه‌ها، تاندوم‌ها و … که حین ورزش برای بسیاری رخ می‌دهد، قرار می‌گیرند. از طرفی فعالان حوزه‌های مختلف ورزشی نیز که انرژی فراوانی را حین تمرینات صرف می‌کنند می‌توانند، بعد از اتمام فعالیت با سرو یک فنجان چای سبز برای خود به‌سرعت به ریکاوری بدن بپردازند و بدون ورود حجم زیادی کالری، انرژی ازدست‌رفته‌شان را بازیابی نمایند.

نکته مهم:

همچنین نباید فراموش نمود، ورزش و فعالیت‌های منظم می‌تواند، اثر چربی سوزی چای سبز را ارتقا دهد. ازاین‌رو تمامی افرادی که 25 دقیقه ورزش روزانه را در کنار مصرف چای در دستور کار خود قرار می‌دهند، کاهش وزن بیشتری را نسبت به افراد کم‌تحرک تجربه نموده‌اند.

·         روشی ارزان‌قیمت:

در کنار تمامی مزایایی که ذکر نمودیم، مسلماً ارزان و مقرون‌به‌صرفه بودن این روش سبب شده بتوان به‌راحتی آن را برای تمامی افراد با هر سطح درآمدی تجویز نمود. همان‌طور که چربی سوزی با چای سبز روشی سریع است، کم‌هزینه نیز می‌باشد و دغدغه پرداخت مبالغ گزاف، نمی‌تواند فرد را از ادامه راه بازدارد.

روش صحیح مصرف چای سبز به‌منظور چربی سوزی و یا لاغری:

برای رسیدن به حداکثر چربی سوزی با چای سبز باید روشی صحیح را در پیش بگیرید در غیر این صورت تمامی نتیجه مطلوبی که انتظار آن رادارید، عایدتان نمی‌شود. در نظر گرفتن یک رژیم غذایی مناسب که در آن 2 تا 3 فنجان چای سبز گنجانده‌شده باشد، بهترین ایده است. بدین ترتیب نه‌تنها قادر هستید وزن خود را کاهش دهید، بلکه می‌توانید آن را نیز ثابت حفظ نمایید.

این نوشیدنی به‌راحتی می‌تواند جایگزین قهوه‌های شیرین و نوشیدنی‌های سودایی شود. فقط باید کمی صبر کنید تا ذائقه شما به شیرینی مطبوع و طبیعی آن عادت نماید. روش تهیه نیز باید بر طبق شرایط خاصی انجام پذیرد، زیرا کاتچین مهم‌ترین عنصر موجود در چای سبز که بیشتر خواص لاغری به وجود آن وابسته است، بسیار به گرما حساس بوده و در دمای بالا به‌راحتی از بین می‌رود.

ازاین‌رو در ابتدا آب را جوش آورده و سپس به مدت 10 دقیقه به آن فرصت دهید، تاکمی سرد شود. حال می‌توانید از این آب به‌منظور دم نمودن چای استفاده کنید. البته به جهت طعم دهی بیشتر و دریافت خواصی فزون‌تر می‌توانید، مدت‌زمان دم کشیدن را از 1 تا 10 دقیقه طولانی نمایید. بهترین نوع چای سبز ماتچا است که نه‌تنها سرشار از مواد مغذی می‌باشد، بلکه مزیت آب‌رسانی به بدن را نیز به نحو احسنت به انجام می‌رساند.

بهترین نوشیدنی های ترکیبی با چای سبز:

اینکه یک فنجان چای سبز را دم نمایید و آن را در روز 3 بار مصرف کنید، تنها راه بهره بردن از مزایای شگرف این نوشیدنی طبیعی است. ولی این روش تکراری نمی‌تواند، ذائقه تنوع‌طلب بسیاری را راضی کند و دیر یا زود آن‌ها را از تعقیب و پیگیری این فعالیت سودمند منصرف می‌سازد. ازاین‌رو در این بخش ترکیب‌های معجزه‌آسا و خوش‌طعمی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با تهیه آن‌ها می‌توانید به مصرف چای سبز خود تنوع ببخشید.

·         ترکیب چای سبز و آوا کادو:

ترکیب چای سبز و آوا کادو می‌تواند معجونی خوش‌طعم را برای شما تدارک ببیند که مملو از آنتی‌اکسیدان، پروتئین و چربی‌های ضروری موردنیاز بدن است. برای رسیدن به چنین خوراکی خوش‌طعمی کافی است، بعد از دم نمودن چای سبز کمی آوا کادو را با یک موز ترکیب کرده و همه موارد را در مخلوط‌کن بریزید. بدین ترتیب به‌راحتی ترکیبی چربی سوز را با انبوهی مزایای تهیه نموده‌اید که مطمئناً از صرف آن هیچ‌گاه دل‌زده و خسته نمی‌شوید.

·         ترکیب چای سبز با دانه‌های چیا:

به‌منظور افزایش قدرت چربی سوزی می‌توان از دانه‌های چیا نیز بهره‌مند شد و با افزودن آن به چای سبز علاوه بر سرعت بخشیدن به روند لاغری از ترکیبات مغذی این دانه‌ها نیز بهره‌مند گشت. دانه‌های سیاه چیا در خود گنجینه‌ای گران‌بها از فیبر، پروتئین و همچنین اسیدهای چرب امگا 3 را به همراه دارند. ازاین‌رو ترکیبش با چای سبز پیشنهاد جالب‌توجهی برای علاقه‌مندان به طعم‌های ویژه است.

·         ترکیب چای سبز با غلات اوتمیل، کینوا و برنج:

می‌توانید تی‌بگ چای سبز را بازنموده و آن را داخل یک قابلمه که دارای 2 فنجان آب است، بریزید و پس از جوش آمدن، غلات اوتمیل، کینوا و برنج را به محتوای داخل ظرف بی افزایید و بگذارید تا ترکیبی یکدست و یکنواخت حاصل شود. سپس می‌توانید از طعم لذیذ و چربی سوزی قوی این خوراکی لذت ببرید.

·         ترکیب چای سبز با لیمو و زنجبیل:

این بار برای تجربه چربی سوزی با چای سبز می‌توانید از ترکیب چای با لیمو و زنجبیل بهره ببرید و از تنوع حاصل زندگی خود را سرشار از نشاط و شادمانی سازید. این ترکیب نه‌تنها چربی سوزی عالی به شمار می‌رود، بلکه نشاط‌آوری بی‌مانند نیز هست. برای لذت بردن از این نوشیدنی مفرح کافی است، آب راکمی گرم نموده، سپس برگ‌های چای سبز را به آن اضافه نمایید و در ادامه زنجبیل رنده شده و آب‌لیموی تازه را به مقدار دلخواهتان به نوشیدنی خود بی افزایید و اجازه دهید 15 دقیقه ترکیبات به حالت دم بمانند. درنهایت حتماً طعم این نوشیدنی را هیچ‌گاه از خاطر نخواهید برد. به‌واقع افزودن لیمو و زنجبیل به چای روزانه‌تان می‌تواند به طرز شگرفی خواص چای سبز را ارتقا داده و به اثر چربی سوزی آن را به‌مراتب بی افزاید.

 

·         ترکیب چای سبز، چای قرمز و چای بابونه:

با کمک چای سبز، چای قرمز و چای بابونه می‌توانید، در سریع‌ترین زمان، متوجه تأثیر چشمگیری در کاهش وزن خود شوید. همچنین این ترکیب به مبارزه بیماری‌های شایعی چون استرس، ناراحتی‌های قلبی ـ عروقی و … نیز رفته و در کنار رهایی از چربی‌های دور شکمی خلاصی از عوارض بیماری‌هایی چون کلسترول بالا را نیز به شما هدیه می‌دهد. در هفته اول و فقط در 7 روز مصرف متوالی آثار خوشایند، یکی پس از دیگری هویدا می‌شوند.

 

 نکات مهم در باره چربی سوزی با چای سبز:

اگرچه چربی سوزی با چای سبز اثرات و برکات فوق‌العاده‌ای برای بدن دارد، اما بی‌شک مصرف آن باید تابع مقررات خاصی باشد. توجه به نکات مهم قبل و حین استفاده از این نوشیدنی خوش عطروطعم به شما کمک می‌کند، تأثیرات شگرف آن را باقدرتی فزون‌تر دریافت نمایید.

1.      نکته اول: کاهش تأثیر چای سبز در صورت عدم تحرک کافی

اگر بخواهید به‌منظور رسیدن به لاغری فقط بر روی مصرف چای سبز تکیه نمایید احتمالاً نتیجه محدودی نصیبتان می‌شود. ورزش منظم و تنظیم یک رژیم غذایی سالم و کم‌کالری می‌توانند چای سبز را یاری رسانند. شاید اضافه‌وزن خود به‌تنهایی آسیب‌زا بوده و باعث کاهش اعتمادبه‌نفس افراد ‌شود، اما تأثیرات جانبی آن بسیار فراتر و گاهی حادتر و غیرقابل‌جبران است. ازاین‌رو تمامی کسانی که به دنبال یک کاهش وزن بی‌بازگشت هستند، به این مقوله باید کمی جدی‌تر نگاه کرده و در کنار چای سبز از ورزش و تغذیه نیز به‌عنوان عامل‌های کمک‌کننده حتماً بهره ببرند.

2.      نکته دوم: مصرف دوزهای مشخصی از چای سبز:

چربی سوزی با چای سبز به علت آسیب‌هایی که افزایش وزن برای بدن دارد، موردتوجه است، اما این امر سبب شده بسیاری در مصرف این ماده غذایی افراط نموده و بدین ترتیب با ورود حجم وسیعی از کافئین به بدن، خود را در آستانه ابتلا به مشکلاتی مانند ناراحتی‌های قلب و عروق، فشارخون و … قرار دهند. باید دانست که چای سبز ساده و عاری از هرگونه مواد ترکیبی به‌قدر کافی اثرگذار است و نیازی به مصرف بی‌رویه آن وجود ندارد. اگرچه اثرگذاری این ماده از فردی به فرد دیگر متمایز است، اما همان مصرف 2 تا 3 فنجان در روز به‌منظور اثرگذاری کافی و وافی است و نیازی به افزایش یک مقدار وجود ندارد.

3.      نکته سوم: توجه به توصیه‌های پزشکی

این فقط پزشکان متخصص و درمانگران حرفه‌ای هستند که می‌توانند میزان دقیق و نحوه صحیح استفاده از چای را متناسب با ویژگی‌های هر فرد ارائه دهند و تعیین مقدار مشخص آن از عهده افراد عادی خارج است. ازاین‌رو قبل از قرار دادن چای سبز در رژیم روزانه خود به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید تا وی پس از بررسی‌های بالینی دوز مخصوص به شمارا تجویز نماید. دقت داشته باشید به‌هیچ‌وجه از نسخه مربوط به فرد دیگری برای خود استفاده نکرده و روش درمانی وی را برای خود به کار نبرید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من