وبلاگ

لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل

فهرست مطالب این مقاله

 

به‌منظور رسیدن به‌سلامتی و درمان بیماری‌ها و خصوصاً رهایی از چربی‌های انباشته‌شده در خون و دور کمر طب سنتی و پزشکی نوین هردو پیشنهادهای فراوانی دارند. ولی اگر شما جزء آن دسته افراد هستید که به توصیه‌های گیاهی پایبندتر بوده و مصرف داروهای طبیعی را ترجیح می‌دهید، ما در این مطلب می‌خواهیم رژیم لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل و تأثیرات خوشایند این گیاه معطر بر سلامتی با شما سخن بگوییم.

زنجبیل می‌تواند به روش‌های مختلف به کنترل وزن کمک نماید آنچه در اینجا مهم است، زنجبیل هر راهی را که به‌منظور حذف چربی‌ها برگزیند، کاملاً طبیعی است. ازاین‌رو با بیشتر بدن‌ها سازگار بوده و عوارض ناخوشایند در کنار آن به حداقل ممکن می‌رسد. تحقیقات مختلف در حوزه تأثیر زنجبیل بر روی لاغری به نتایج جالب‌توجهی رسیده است و دانش تغذیه آن را برای بهبود بسیاری از امراض توصیه می‌کند، به‌گونه‌ای که حتی مکمل‌های شیمیایی لاغری نیز از این عنصر گران‌بها بهره می‌برند.

 

لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل1

لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل-راسپینا کلاب

خواص زنجبیل و چگونگی لاغری یا چربی سوزی با این گیاه:

تحقیقات پزشکی به‌صورت قاطع کنترل وزن را با زنجبیل دست‌یافتنی می‌داند. ولی اینکه چگونه با مصرف زنجبیل می‌توان به لاغری و تناسب‌اندام رسید، موضوعی می‌باشد که برای علاقه‌مندان حوزه گیاهان دارویی بسیار جالب‌توجه است. زنجبیل به‌محض ورود در بدن اثراتی را بر روی ارگان‌های مختلف اعمال می‌کند که تمامی آن‌ها یا به حذف چربی‌ها از بدن می‌انجامد یا سلامت اعضا و بدن در کنار آن تضمین می‌شود، در ادامه به شمارش نتایج سودمند زنجبیل برای بدن می‌پردازیم.

·         کاهش سطح قند خون و لپتین با زنجبیل :

لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل به علت کاهش قندخونی که برای مصرف‌کننده پدید می‌آورد، بسیار سریع رخ می‌نمایاند. همچنین کاهش لپتین که از اثرات خوش زنجبیل در بدن است، نیز می‌تواند به کاهش وزن کمک نماید. ازاین‌رو استفاده از زنجبیل در رژیم‌های لاغری بسیار سودمند است.

·         ایجاد احساس سیری  با زنجبیل:

مصرف زنجبیل را بعد از وعده‌های غذایی به‌منظور ایجاد حس سیری توصیه می‌کنند. بدین ترتیب اگر چنین روشی را برای لاغری برگزینید، مطمئناً مؤثر بوده و زنجبیل می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در لاغری شما ایفا نماید.

·         عدم جذب چربی‌ها با مصرف زنجبیل:

زنجبیل قادر است، در مواقع ورود حجم وسیعی از چربی به بدن مانع جذب آن‌ها شود. ازاین‌رو بعد از غذاهای سرشار از چربی به مصرف مکمل‌های زنجبیلی به‎منظور در امان ماندن از عوارض چاقی توصیه‌های اکید می‌شود.

·         افزایش کلسترول مفید خون با مصرف زنجبیل:

بالا بردن کلسترول مفید خون بانام HDL یکی دیگر از معجزات زنجبیل در بدن است. به همین دلیل لاغری با آن را به علت عارض شدن کاهش کلسترول منفی خون، شگفت‌انگیز می‌دانند. تأثیر زنجبیل بر این فرآیند به حدی است که آن را برابر داروهای شیمیایی برمی‌شمارند.

·         تغییرات هورمونی با مصرف زنجبیل:

تغییرات هورمونی که پس از استرس بر بدن تحمیل می‌شود در بسیاری موارد به افزایش سطح کورتوزول این ماده مؤثر در اضافه‌وزن می‌انجامد. زنجبیل با تنظیم مجدد هورمون‌های بدن سوخت‌وساز را به حالت طبیعی بازگردانده و لاغری را در دسترس افراد قرار می‌دهد. درواقع زنجبیل قادر است، هورمون کورتیزول را سرکوب نماید، به همین دلیل می‌توان بعد از گذران یک دوره استرس‌زا به مصرف زنجبیل در جهت رسیدن به چنین خاصیتی پرداخت و بدین ترتیب از عوارض چاقی به دور ماند. لاغری یاچربی سوزی با زنجبیل به علت اینکه ازیک‌طرف فرد را از پرخوری می‌رهاند و از سوی دیگر با ایجاد تعادل در هورمون‌های بدن حرکت در مسیر لاغری را برای وی سهل‌تر می‌کند، موردتوجه اکید است.

 

تنظیم هورمون های بدن با زنجبیل

تنظیم هورمون های بدن با زنجبیل-راسپینا کلاب

 

·         تأمین انرژی کافی با مصرف زنجبیل:

انرژی که پس از مصرف زنجبیل در بدن سرازیر می‌شود، نیروی کار و فعالیت مناسبی را برای فرد تدارک می‌بیند، بدون آنچه کالری فراوانی را به وی تزریق نماید. ازاین‌رو بعد از مصرف زنجبیل میل و رغبت افراد به ورزش و تحرک فزونی یافته و بدین طریق رؤیای دوردست تناسب‌اندام نزدیک و قابل‌درک می‌شود.

·         خاصیت گرمازایی با مصرف زنجبیل :

ایجاد تعادل در دستگاه ایمنی ازیک‌طرف و بروز خاصیت گرمازایی و افزایش سوخت‌وساز از سوی دیگر اتحادی ناگسستنی را در جهت کاهش وزن در بدن صورت می‌دهند. این دو مزایای بارز زنجبیل هستند، به همین دلیل حذف چربی‌های شکم و پهلو در کنار آن به‌سرعت رخ می‌دهد.

·         اکسیداسیون چربی‌ها با مصرف زنجبیل :

افزایش مصرف انرژی به اکسیداسیون سریع‌تر چربی‌ها کمک می‌کند. ازاین‌رو لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل به‌عنوان یک رویکرد جدی و یک مبارز عالی در برابر چربی‌هایی که مانع رسیدن به وزن ایدئال می‌شوند، مورد پیگیری است.

·         بهبود متابولیسم بدن با مصرف زنجبیل:

زنجبیل تأثیر بسزایی در افزایش سرعت متابولیسم بدن گذاشته و به علت اینکه یک مهارکننده طبیعی اشتها است، مصرف آن به‌صورت یک رژیم غذایی برنامه‌ریزی‌شده به پرهیز از پرخوری و از دست دادن وزن کمک شایانی می‌نماید.

·         کاهش التهابات بدن با مصرف زنجبیل:

بسیاری از اضافه‌وزن‌ها ریشه در التهابات مزمن دارند، با خاموش‌سازی این التهابات نه‌تنها وزن ایدئال حاصل می‌شود، بلکه دردهای حاصل از این التهابات نیز فرونشسته و کیفیت زندگی فرد ارتقا می‌یابد. این التهابات می‌تواند در مفاصل رخ‌داده یا شامل التهابات شکمی باشد، درهرصورت زنجبیل در مقابله با تمامی آن قدرتمند است.

·         تقویت هضم با مصرف زنجبیل:

مشکلات گوارشی متعدد مانند ناراحتی‌های معده، سوءهاضمه، صفرا و … می‌توانند، مانع دفع راحت مواد زائد از بدن شده به‌مرورزمان اضافه‌وزن را ایجاد نمایند. زنجبیل با برطرف نمودن چنین مشکلاتی علاوه بر سلامتی به کاهش وزن کمک می‌نماید. بسیاری از افراد که دچار رفلاکس، کمبود بزاق، کاهش گوشت معده، جذب نامناسب غذا و … هستند در کنار زنجبیل به‌سلامتی دست می‌یابند و کاهش وزن را نیز به‌تبع آن تجربه می‌کنند. ازاین‌رو به نوشیدن چای زنجبیل به‌منظور افزایش اسید معده و جذب بهتر غذا توصیه می‌شود.

 

 

زنجبیل بهبود دهنده مشکلات گوارشی

زنجبیل بهبود دهنده مشکلات گوارشی-راسپینا کلاب

 

·         کنترل دیابت با مصرف زنجبیل:

دیابت بزرگ‌ترین عامل بروز چاقی است، ازاین‌رو در مبارزه با اضافه‌وزن به این عامل خطرزا نیز توجه می‌کنند. لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل به علت اینکه درنهایت به کنترل دیابت می‌انجامد یک روش ایدئال در رژیم‌های لاغری است. زنجبیل به اثبات رسانده که یک بهبوددهنده دیابت است و با افزایش حساسیت به انسولین کمک می‌کند تا بیماران دیابتی بر چاقی خود فائق آیند. ترخیص گلوکز از خون و پیشگیری از اختلالات دیابتی از نتایج رایج زنجبیل در بدن است.

روش‌های مختلف مصرف زنجبیل برای رسیدن به حداکثر لاغری یا چربی سوزی:

اگر بامطالعه اثرات خوشایند زنجبیل به مصرف این گیاه معطر علاقه‌مند شده و ترجیح می‌دهید پروسه لاغری را در کنار آن تجربه نمایید، روش‌های مصرفی متنوعی را در ادامه برای شما جمع‌آوری نموده‌ایم. بامطالعه و عمل نمودن به این دستورات تهیه می‌توانید، لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل در قالبی متنوع‌تر و مفرح‌تر به انجام رسانید.

·         جویدن زنجبیل:

مسلماً جویدن یک‌تکه کوچک زنجبیل بعد از غذا راحت‌ترین روش مصرف آن است که می‌تواند تمامی خواصی که از یک ماده چربی سوز عالی انتظار دارید را به شما تقدیم نماید. تنظیم سوخت‌وساز بدن، هضم بهتر غذا و درنهایت کاهش کورتیزول فقط با جویدن یک‌تکه زنجبیل حاصل می‌شود.

·         مخلوط رنده زنجبیل با لیموترش:

افرادی که دائماً درگیر اشتهای کاذب هستند، می‌توانند از ترکیب رنده زنجبیل با آب لیموترش ترکیبی مؤثر را در جهت تنظیم اشتها تدارک ببینند. مصرف این مخلوط گران‌بها قبل از غذا تأثیر خوشایندی بر سرکوب اشتهای کاذب داشته و از طرفی به هضم بهتر غذا نیز کمک می‌کند.

·         پختن زنجبیل به همراه غذا:

طعم خوش زنجبیل به شما اجازه می‌دهد، آن را جایگزین دیگر چاشنی‌های غذا نمایید. بدین ترتیب، حدود 6 دقیقه در انتهای پخت، زنجبیل را به غذا اضافه نموده و با حرارت ملایم آن را به همراه غذا طبخ نمایید و در انتها نیز از طعم دلپذیر آن لذت ببرید.

 

پختن زنجبیل به همراه غذا

پختن زنجبیل به همراه غذا-راسپینا کلاب

·         تهیه سس‌های تند با زنجبیل :

به‌منظورلاغری یا چربی سوزی با زنجبیل می‌توانید بر روی تهیه سس‌های تند با این ماده غذایی نیز حساب بازنمایید. سس‌ها اغلب به علت چربی فراوان مضر بوده و برای حفظ تعادل بدن و لاغری مناسب نیستند. حال‌آنکه با افزودن زنجبیل می‌توان اثرات ناخوشایند سس‌های حاوی چربی فراوان را خنثی ساخت و گامی بزرگ در جهت تناسب‌اندام برداشت.

 

·         چای زنجبیل و لیموترش:

چای زنجبیل هم اثر شگرفی بر لاغری دارد و زمانی که با لیموترش مخلوط شود، اثری چندین برابری می‌یابد. برای تهیه این نوشیدنی می‌توانید از ریشه‌های زنجبیل کمک بگیرید و آن‌ها را در آب گرم ریخته و بگذارید تا دم بکشد، سپس در انتها مقداری لیموترش و عسل را بدان اضافه نمایید.

 

چای زنجبیل و لیموترش

چای زنجبیل و لیموترش-راسپینا کلاب

·         تهیه اسموتی با زنجبیل :

اگر به اسموتی و چنین سبک خوراکی‌هایی علاقه‌مند هستید، با اضافه کردن ریشه کوبیده شده زنجبیل یا استفاده از زنجبیل خام در ترکیبات این خوراکی‌ها، خود را از خواص کم‌نظیر این گیاه بهره‌مند سازید و به اسموتی خود طعم و عطری متمایز و از جنس تناسب‌اندام و لاغری ببخشید.

·         ترکیب زنجبیل و چای سبز:

ترکیب زنجبیل و چای سبز یک چای انرژی‌زای قوی است که به‌محض نوشیدن آن احساس سرخوشی و نشاط خواهید کرد و ازاین‌پس تمامی نوشیدنی‌های مملو از کافئین را به کناری گذاشته و لذت مصرف این چای را به خود هدیه می‌دهید.

·         ترکیب زنجبیل، هندوانه، آب نعناع و لیمو:

هیدراته نمودن بدن تأثیر فوری بر کاهش وزن، دفع سموم بدن و حذف تراکم چربی‌ها دارد. درواقع ترکیب یادشده یک سم‌زدای عالی است که علاوه بر وارد ساختن کلکسیونی از مواد مغذی اجازه‌ی تخلیه مواد زائد را به بدن می‌دهد و به‌مرور کاهش وزن را برای افراد پدید می‌آورد.

·         تهیه سوپ رژیمی زنجبیل:

اگر تمایل دارید لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل سریع‌تر رخ نشان داده و تناسب‌اندام در مدت کوتاه‌تری بر شما پدیدار شود، می‌توانید از این سوپ رژیمی کمک بگیرید. زنجبیل خردشده را با چیلی و پیاز در روغن‌زیتون سرخ نمایید و سپس آن را به همراه مقداری سبزی به آب جوش اضافه کنید. پس از مدت‌زمانی مشخص ظرف را از روی حرارت برداشته و بگذارید کمی سرد شود. حال می‌توانید به‌صرف آن پرداخته و از این معجون حاوی مواد غذایی مفید و مناسب برای لاغری نهایت بهره را ببرید.

 

تهیه سوپ رژیمی زنجبیل

تهیه سوپ رژیمی زنجبیل -راسپینا کلاب

 

·         نوشیدنی زنجبیل و خیار:

برای تهیه این نوشیدنی باید خیار را به برش‌های باریک تقسیم نموده و در مقداری آب بریزید، سپس بدان رنده زنجبیل را اضافه کرده و بگذارید یک‌شب استراحت کند. مخلوط را از صافی عبور داده و آب را هرچند ساعت یک‌بارمصرف نمایید. بدین ترتیب قادر هستید به‌یک‌باره تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود گوارش، درمان یبوست و صدالبته چربی سوزی عالی را برای خود رقم بزنید.

·         پودر زنجبیل:

اگر تمایل دارید زنجبیل را برای مدت طولانی‌تری نگهداری نمایید می‌توانید، آن را پودر نموده و در یک ظرف شیشه‌ای در مکانی تاریک و به‌دوراز نور خورشید و رطوبت نگهداری کنید. البته از روش فریز نمودن نیز می‌توانید بهره برده و ریشه‌های این گیاه را داخل فریزر به مدت 6 ماه نگهداری کنید. حتی ریشه‌های این گیاه بدون مشکل تا سه هفته در یخچال بدون تغییر در بافت و خواص ماندگاری دارند و برای آن‌ها مشکلی به وجود نمی‌آید و به‌راحتی در انواع غذاها، نوشیدنی‌ها، دسرها و … استفاده می‌شوند.

خواص زنجبیل علاوه بر چربی سوزی و کاهش وزن:

لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل سبب شده همگان این گیاه را در عرصه لاغری دارای تأثیراتی قدرتمند بدانند و از دیگر خواص آن برای بدن غفلت ورزند. حال‌آنکه با مصرف زنجبیل می‌توان پوستی شاداب‌تر داشت یا اینکه با آن التهابات بدن را فرونشاند و ازاین‌پس بی‌دغدغه‌تر زندگی نمود. در ادامه با دیگر خواص این گیاه که گویی خود به‌تنهایی دریایی مزایا را با خود به همراه دارد می‌پردازیم.

·       زنجبیل برای بهبود آسیب‌های پوستی:

گاهی هدفتان رسیدن به پوستی شاداب‌تر است اما زمانی دیگر جای زخم‌ها، آکنه، جراحی‌ها و … شمارا آزار می‌دهند. در هر حالت می‌توان بر توانایی زنجبیل در بهبود آسیب‌های پوستی اعتماد نمود و در کنار آن از هرگونه لک و علائم ناخوشایند پوستی رها شد. کافی است از رنده زنجبیل و آب‌لیمو به‌صورت ضماد بر محل آسیب‌دیده طی یک دوره استفاده نمایید و سپس نتیجه مطلوب آن را مشاهده کنید.

·         زنجبیل برای بهبود علائم آسم:

بسیاری از بیماری‌ها مانند آسم ریشه در التهابات بدن دارند، با آرام‌سازی التهابات می‌توان تا حد زیادی بیماری را خاموش ساخت. زنجبیل یک ضدالتهاب طبیعی است، ازاین‌رو بسیاری از استشمام روغن آن یا ترکیب عصاره آن با روغن‌زیتون به‌صورت استفاده موضعی، بهره برده و آسم و علائم آن را به‌خوبی کنترل می‌نماید.

 

زنجبیل برای بهبود علائم آسم

زنجبیل برای بهبود علائم آسم-راسپینا کلاب

·         زنجبیل برای درمان آسیب‌های مو:

گردش بهتر خون در بدن مزیت‌های فراوانی دارد و سبب می‌شود، تمامی اعضای بدن در آرامشی وصف‌ناپذیر غرق شوند. بهبود آسیب‌های مو، برطرف شدن شوره سر، قارچ و … همگی با اسپره کمی زنجبیل و آب بر روی کف سر و موها برطرف می‌شوند.

·         زنجبیل برای اسکراپ طبیعی:

اسکراپ اگرچه در جهت زیبایی بیشتر پوست بدن صورت می‌گیرد، اما جداسازی سلول‌های مرده از پوست به‌سلامت بیشتر آن نیز کمک می‌کند و لایه‌برداری اصولی تا حد زیادی سلامت پوست و بافت اصلی آن را تضمین می‌کند. ازاین‌رو نه‌تنها لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل شمارا از شر چربی‌های اضافه می‌رهاند، بلکه سلامت مو و پوست شمارا نیز برایتان به ارمغان آورده و رشد سریع‌تر موها و بی‌نیازی از مواد شیمیایی مراقبتی پوست و مو را به شما هدیه می‌دهد.

·         زنجبیل ضد احتقان طبیعی:

خاصیت ضد احتقان زنجبیل به افراد کمک می‌کند تا از دم‌نوش آن بتوان در زمان سرماخوردگی و آنفولانزا بهره‌مند شد و از هرگونه ویروس و ناراحتی‌های سینوسی نجات یافت. زنجبیل، آب داغ، آب‌لیمو و عسل، معجونی عالی در زمان دچار شدن به ویروس‌ها و انگل‌ها و هرگونه عامل بیماری‌زای دیگر است.

·         زنجبیل ضد حساسیت:

اگر همیشه با آلرژی و عوارض آن مانند عطسه، آبریزش بینی و … مواجه بوده و به دنبال راهکاری طبیعی برای برطرف نمودن آن‌ها هستید، زنجبیل می‌تواند مانند یک آنتی‌هیستامین قوی در فرونشاندن این‌چنین مشکلاتی سودمند واقع شود. حال فرقی نمی‌کند حساسیت شما از چه نوع و گروهی است، زنجبیل ضد حساسیت بوده و در مواجه با تمامی انواع آلرژی توانمند است.

·         زنجبیل برای مقابله با آلزایمر:

در کنار مصرف منظم زنجبیل می‌توان امید داشت که جوانی برایمان ماندگارتر و لحظات آن تا مدت بیشتری همراهمان بمانند. زوال عقل، آلزایمر، افت توانایی، کاهش قدرت حافظه و … از تمامی مشکلاتی هستند که با بالا رفتن سن عارض می‌شوند. زنجبیل یک اکسیر جوانی و یک ماده مؤثر در مقابله با چنین معضلاتی است که آزمایش‌های مختلف نیز صدق این مطالب را می‌رساند.

 زنجبیل برای برطرف شدن دردها

زنجبیل برای برطرف شدن دردها-راسپینا کلاب

 

·          زنجبیل برای برطرف شدن دردها:

تسکین دردها نیز از دیگر معجزات زنجبیل در بدن است، حال می‌خواهد این دردها ریشه در ناراحتی‌های عصبی داشته یا به علت تمرینات سخت ورزشی عارض شده و رخ نشان دهد یا حتی دردهای دوره عادت ماهانه باشد. همگی در کنار زنجبیل و خواصی این گیاه برایمان پدید می‌آورند، آرام شده و التیام می‌یابند. پس اگر به‌منظور رسیدن به‌تناسب اندام ورزش و تمرینات ورزشی را امتحان می‌کنید و دردهای عضلانی مجال ادامه راه را از شما گرفته‌اند، اتخاذ روش لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل می‌تواند، هم به تسریع این فرآیند کمک نماید و هم دردهای شمارا بهبود بخشد.

·         زنجبیل برای ضد تهوع:

اگر به علت ناراحتی‌های گوارشی دائماً حالت تهوع داشته یا از تهوع صبحگاهی دوران بارداری در رنج هستید، بر طبق دستور پزشک و با رعایت نکات ایمنی می‌توانید، با مصرف زنجبیل حالت تهوع را برطرف ساخته یا تعداد دفعات آن را کاهش دهید و معده را به یک آرامش نسبی برسانید.

 

·         زنجبیل برای مبارزه با بیماری‌های قلبی:

زنجبیل با کاهش چنددرصدی عواملی که تشدید بیماری‌های قلبی را به همراه دارند، می‌تواند با خطرات مهلک این بیماری مقابله نماید و بدن را از حملات آن مصون بدارد. البته با کاهش قند خون به رقیق شدن و بهبود سطح کیفی خون نیز کمک نموده و از این حیث نیز سلامت قلب و عروق را تصدیق می‌کند.

·         زنجبیل برای درمان سو هاضمه:

سوءهاضمه از عدم کارکرد صحیح معده و تخلیه نادرست مواد زائد صورت می‌گیرد، با بهبود چنین عوارضی دردهای معده آرام شده و خارج‌سازی سموم از بدن با سهولت بیشتر انجام می‌شود. مصرف زنجبیل در مدل‌های مختلف آن، چه پودر و چه دم‌نوش و سوپ می‌تواند تا 50 درصد تخلیه معده را سرعت بخشیده و عوارض آن مانند سوءهاضمه را بهبود دهد.

·         زنجبیل برای کاهش کلسترول خون:

با زنجبیل بیشتر نشانه‌های کلسترول بد خون که زمینه بیماری‌های قلبی عروقی را فراهم می‌سازد، کاهش می‌دهند. در این راستا لازم نیست به مصرف مقادیر بالای آن پرداخت بلکه با دوزهای کمتر آن نیز چنین تأثیر شگرفی حاصل می‌شود. طی تحقیقات فقط 3 گرم پودر زنجبیل می‌تواند در یک دوره مصرف 45 روزه تمامی تأثیرات ناخوشایند کلسترول بد را در میان بردارد. کاهش کلسترول، حذف تری‌گلیسیرید و بهبود کم‌کاری تیروئید از نتایج درخشان زنجبیل در بدن است.

·         زنجبیل برای مقابله با سرطان:

رشد بی‌رویه سلول‌های غیرطبیعی منجر به بروز سرطان در بدن می‌شود که نباید به‌هیچ‌وجه از کنار آن با بی‌توجهی عبور نمود. خاصیت ضد سرطانی زنجبیل سبب شده تمامی کسانی که به  لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل می‌پردازند، از هرگونه سرطان و عوارض آن‌ها در امان باشند. مواد ضد سرطانی به مقدار فراوان در زنجبیل خام یافت می‌شود و به همین دلیل رشد کنترل نشده سلول‌های سرطانی را متوقف می‌سازد. سرطان روده بزرگ، سرطان سینه، سرطان تخمدان، سرطان پانکراس در کنار زنجبیل التیام‌یافته و مولکول‌های پیش التهابی به مدد آن در بدن کاهش می‌یابند.

·          زنجبیل برای بهبود عملکرد مغز:

مبارزه با کاهش عملکرد ناشی از افزایش سن، بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه به دلیل آنتی‌اکسیدان‌های و ترکیبات زیست فعال موجود در زنجبیل قابل‌دستیابی است. زنجبیل قادر است واکنش‌های التهابی مغز را فرونشانده و با کنترل استرس اکسیداتیو، زمینه‌ی بروز بیماری‌های شناختی را کاهش دهد. افزایش عکس‌العمل و بهبود کارایی مغز و تقویت حافظه از نتایج خوشایند زنجبیل در بدن است.

·          زنجبیل برای حذف عفونت‌ها از بدن:

عصاره زنجبیل مانع رشد باکتری‌ها و بروز عفونت‌ها در بدن شده و بدین ترتیب التهابات لثه، ویروس‌های تنفسی و انواع میکروب‌های واردشده به بدن نابود می‌شوند. بدین ترتیب زنجبیل یک مبارز طبیعی برای باکتری‌های دهانی، سینوسی و تنفسی به شمار می‌رود.

 احتیاطی هنگام استفاده از زنجبیل برای لاغری :

با تمام تأثیرات اعجاب‌انگیزی که از زنجبیل دارد، اما باید قبول کرد،  کاهش وزن با زنجبیل به صورت تدریجی بوده و برای رسیدن به نتیجه‌ای ایده ال نباید به سراغ مصرف بی‌رویه آن رفت.  لاغری یا چربی سوزی با زنجبیل زمانی واقع می‌شود که ورزش، تغذیه سالم، توجه به کاهش استرس و … را در دستور کارتان قرار دهید. باوجود بی‌خطر بودن زنجبیل برای تمامی افراد بازهم برخی منع مصرف داشته و باید از آن پرهیز نمایند که در ادامه اشاره‌ای به این گروه‌های خاص می‌کنیم.

·         افراد درگیر یبوست:

اگر جز افرادی هستید که دائماً با یبوست و نفخ معده مواجه می‌شوید، بهتر است مصرف زنجبیل را محدود نموده و کاهش وزن را با روشی دیگر امتحان نمایید.

·         بیماران دارای کیسه صفرا:

افزایش ترشح صفرا برای کسانی که به بیماری کیسه صفرا مبتلا هستند، خطرناک است. زنجبیل باعث افزایش جریان صفرا خواهد شد، ازاین‌رو برای چنین افرادی چندان مناسب نیست.

 

·         تداخل دارویی

برخی داروها به‌هیچ‌وجه با زنجبیل سازگاری نداشته و تداخل آن‌ها باهم تأثیرات منفی بر بدن می‌گذارد. پس اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، حتماً قبل از انتخاب رژیم لاغری یا  چربی سوزی با زنجبیل آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

·         زنان باردار:

اگرچه بسیاری مصرف زنجبیل را به‌منظور کاهش حالت تهوع دوران بارداری توصیه می‌کنند، اما به علت اینکه زنجبیل یک رقیق‌کننده خون است، باید زنان باردار و شیرده حتماً تحت نظارت پزشک و بر طبق دستورات وی به مصرف آن مبادرت ورزند.

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من