وبلاگ

لاغری یا چربی سوزی با دارچین

فهرست مطالب این مقاله

 

افزایش بی‌رویه کالری در بدن مضرات بسیاری را به همراه دارد که اضافه‌وزن ویا چاقی رایج‌ترین آن‌ها است. امروزه ادعا می‌شود، چربی سوزی با دارچین امکان‌پذیر است و خواص آن می‌تواند به کاهش وزن کمک نماید. بسیاری که مصرف کالری اضافی را متوقف نموده و ورزش را چاشنی فعالیت‌های رایج روزمره خود نموده‌اند، تناسب‌اندام و حذف چربی‌های اضافه بدن را با سرعتی مضاعف در کنار مصرف دارچین تجربه می‌کنند. ازاین‌رو می‌توان استفاده از این ماده غذایی را یک مکمل عالی و اثرگذار در رژیم لاغری تلقی نمود. اگر بتوانید به‌گونه‌ای که کمتر احساس گرسنگی به سراغتان بیاید، مصرف کالری‌تان را کاهش دهید، مسلماً کاهش وزن در دسترس‌تر خواهد بود.

 

لاغری یا چربی سوزی با دارچین

لاغری یا چربی سوزی با دارچین-راسپینا کلاب

دارچین از روش‌های مختلفی برای کاهش وزن کمک می‌گیرد که رایج‌ترین آن ماندگاری بیشتر غذا در معده و عدم تخلیه زودهنگام آن است که به‌خودی‌خود سیری طولانی ‌مدت‌تر و مصرف کمتر کالری را برای افراد به دنبال دارد.

آشنایی بیشتر با دارچین و خواص معجزه‌آسای این گیاه:

دارچین حضوری فعال در رژیم‌های حاوی مواد غذایی با شاخص قندی پایین دارد. همچنین می‌تواند بخش مهمی از یک رژیم سالم به علت 41 ماده مؤثر محافظت‌کننده و ترکیبات شیمیایی مؤثر تلقی شود. به همین منظور باهدف طعم دهی و کاهش مصرف قندها به افزودن مقدار مشخصی دارچین به خوراکی‌های شیرین مانند کیک، کوکی، بیسکوییت و … می‌پردازند و از قند طبیعی آن در جهت حذف قندهای مضر بهره می‌برند. ازاین‌رو تمام کسانی که تمایل به تجربه یک رژیم لاغری سریع‌الوقوع دارند، از خواص دارچین خود را بی‌بهره نمی‌گذارند. بدین ترتیب علاوه بر چربی سوزی با دارچین می‌توان بر ضعف کلیه‌ها فائق آمد، دردهای عضلانی را فرونشاند، تب، ناراحتی‌های معده، اضطراب، فشارخون بالا و بسیاری از امراض دیگر را از بدن دور ساخت و سلامتی را در صورت استفاده منظم و تحت تجویز پزشک این خوراکی مهمان همیشگی بدن ساخت.

چگونه دارچین لاغری را هدف قرار داده و چربی سوزی را پدید می‌آورد:

دارچین می‌تواند فرآیندهای خاصی را در بدن به انجام رساند که همگی آن‌ها چربی سوزی و کاهش وزن را برای افراد به ارمغان می‌آورند. طی تحقیقات و گزارش‌هایی که از تأثیر دارچین بر بدن حکایت دارند، متوجه می‌شویم که مصرف دارچین رابطه‌ای مستقیم با کاهش وزن دارد. اگر تمایل داشته که بدانید، چربی سوزی با دارچین چگونه صورت گرفته و اینکه آیا کاهش وزن سریع با دارچین واقعی است یا تبلیغی کذایی در ادامه همراهمان باشید.

·         جلوگیری از افزایش قند خون:

دارچین به‌سرعت پس از ورودش به بدن قندهای اضافی را هدف قرار داده و با تصفیه خون از قندها و جلوگیری از افزایش مجدد قند خون تأثیری شگرف بر لاغری می‌گذارد. ازاین‌رو اگر بسیاری اذعان دارند که با مصرف منظم دارچین با کاهش وزن رسیده‌اند، به‌واقع حقیقتی شیرین است.

·         مبارزه با افزایش سطح انسولین خون:

تثبیت قند خون مهم‌ترین تأثیرش در بدن، جلوگیری از ارتقا سطح انسولین است. افزایش ناگهانی انسولین باعث جذب قند خون و احساس گرسنگی کاذب در افراد می‌شود و این امر آن‌ها را تشویق به مصرف کالری فراوان می‌کند. افزایش وزن و انباشت توده‌های چربی از اثرات ناخوشایند انسولین فراوان در بدن است. اگر بتوانید فقط 500 گرم کالری کمتر مصرف نمایید هر هفته به‌راحتی قادر هستید، نیم کیلو کاهش وزن داشته باشید.

 

مبارزه با افزایش سطح انسولین خون

مبارزه با افزایش سطح انسولین خون-راسپینا کلاب

 

·         افزایش بافت عضلانی:

لاغری و یا چربی سوزی با دارچین به علت جایگزینی چربی‌ها با بافت عضلانی که این ماده غذایی در بدن صورت می‌دهد، امکان‌پذیر است. مصرف عصاره دارچین بهبود روند تناسب‌اندام را با کاهش چربی و افزایش بافت عضلانی برای مصرف‌کنندگان به دنبال دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود به وعده‌های غذایی پر شکر و با درصد چربی بالا حتماً دارچین افزوده گردد تا انباشت چربی و مقاومت به انسولین صورت نگرفته و تناسب‌اندام برای فرد قابل‌دسترس گردد.

 

·         کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون:

چربی خون می‌تواند زمینه اضافه‌وزن را فراهم سازد، حال‌آنکه دارچین با حذف تری گلیسیرید خون و کاهش کلسترول، تأثیر مثبتی بر تناسب‌اندام دارد. ازاین‌رو است که کاهش وزن سریع و لاغری معجزه‌هایی هستند که توسط دارچین در بدن صورت می‌گیرند.

 

کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون

کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون-راسپینا کلاب

 

·         افزایش سوخت‌وساز:

مواد تشکیل‌دهنده دارچین باعث بروز فرآیندهای متفاوتی در بدن می‌شوند که یکی از آن‌ها ایجاد گرما و بالا رفتن درجه حرارت طبیعی بدن است. این امر ارتقا سوخت‌وساز و کاهش چربی‌ها خصوصاً آن حجمی که در اطراف شکم تجمع یافته‌اند را فراهم می‌سازند.

 

·         بهبود التهابات بدن:

دارچین یک ماده ضدالتهابی است که آن را مدیون آنتی‌اکسیدان‌های فراوان موجود در بافت خود است. پلی فنول، فنولیک اسید و … می‌توانند، هرگونه التهاب در بدن را فرونشانند و بدین ترتیب یکی از عوامل چاقی را نابود سازند. التهاب سلول‌های چربی نیز یکی از عوامل رایج چاقی است که دارچین تأثیر خوبی بر کاهش این نوع التهاب در بدن دارد.

·         دارای خاصیت ضد باکتری و ضد انگلی:

نابودی انگل‌ها و باکتری‌های جداره معده سبب بهبود متابولیسم و کارکرد صحیح معده شده از انباشت سموم در بدن جلوگیری می‌کند. ازاین‌رو اگرچه چربی سوزی با دارچین بیشترین توجه را به سمت خود معطوف ساخته، اما از این خاصیت دارچین که تأثیر خوبی بر لاغری دارد، نیز نمی‌توان گذشت.

ترفندهای مختلف برای ایجاد یک تجربه متنوع از چربی سوزی با دارچین:

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در پیش‌گرفته و با دارچین به کاهش وزن برسید. در میان تمامی ادویه‌ها دارچین حضوری فعال‌تر را در تمامی غذاها، دسرها، اسموتی‌ها و … از خود نشان داده است. ازاین‌ رو چربی سوزی و یا لاغری با دارچین کار چندان سختی نیست و اگر کمی به آشپزی تبحر داشته باشید می‌توانید، آن را در زمان مشخص به‌عنوان چاشنی به هر خوراکی بی افزایید و از مضرات اغذیه نادرست بکاهید. برای مثال سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده با دارچین کم‌خطرتر هستند یا نوشیدنی‌های شیرین در کنار دارچین کم‌ضررتر می‌باشند. در ادامه به روش‌های مختلف استفاده از این ماده غذایی با محبوبیت جهانی می‌پردازیم.

1.     لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک چای‌دارچین:

برای تهیه چای‌دارچین می‌توانید از چوب آن کمک بگیرید. چوب‌ها را داخل یک قابلمه آب در حال جوش بریزید و صبر کنید تا رنگ آب به قهوه‌ای یا قرمز تغییر کند. این عمل بهتر است تحت‌فشار صورت بپزید، یعنی در طی فرآیند درب قابلمه بسته باشد. سپس آن را بدون هرگونه چاشنی شیرین مصرف نمایید.

2.     لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و لیمو:

 

لاغری و چربی سوزی با دارچین و لیمو

لاغری و چربی سوزی با دارچین و لیمو-راسپینا کلاب

 

از این ترکیب بی‌نظیر می‌توانید حتی در قالب یک جایگزین عالی برای چای و قهوه‌های پر کافئین نیز بهره ببرید. تکه‌های چوب دارچین را داخل آب در حال جوش ریخته و پس از قوام آوردن آب آن را به کناری بگذارید، تاکمی از گرمای آب کاسته شود. سپس قطرات خوش عطروطعم لیمو را بدان اضافه نمایید و در یک دوره چندروزه به‌صورت مداوم آن را امتحان کنید.

 

 

3.     لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک پودر دارچین:

پودر دارچین به‌مراتب استفاده‌ای راحت‌تر را به شما ارائه می‌دهد، زیرا می‌توانید آن را به سهولت به مقداری آب جوش اضافه نموده و سریع میل نمایید یا یک‌شب آن را بخیسانید و صبح فردا به‌صورت ناشتا در جهت اثربخشی بیشتر مصرف نمایید. استفاده از پودر دارچین به روش‌های مختلفی رایج است که آنچه ذکر نمودیم دو راهکار ساده و فوری آن بود. ولی افزودن پودر دارچین به آب‌میوه‌های مختلف و حتی آب سبزی‌ها مانند اسفناج، هویج و … به‌منظور تجربه یک سیر صعودی در چربی سوزی با دارچین نیز توصیه‌های جالب‌توجهی هستند.

4.     لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و عسل:

برای رسیدن به چنین معجون دل‌نشینی فقط کافی است یک قاشق پودر دارچین را در یک لیوان آب ولرم بریزید و به آن نصف قاشق چای‌خوری عسل اضافه نموده و در آغاز هر صبح و یا قبل از خواب در چند روز به‌صورت مداوم میل نمایید و از اثربخشی عالی آن در تناسب‌اندام شگفت‌زده شوید.

 

لاغری و چربی سوزی با دارچین و عسل

لاغری و چربی سوزی با دارچین و لیمو-راسپینا کلاب

5.    لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و شیر:

در این روش باید تا حد امکان به حذف چربی‌های شیر پرداخت، برای این منظور شیر را دو بار به مرحله جوش رسانده و کف سطح آن را جداسازید. حال می‌توانید پودر دارچین یا چوب آن را به شیر افزوده و بگذارید آن‌ها کمی باهم بپزند. جایگزینی این نوشیدنی لذیذ به‌جای چای معمولی اثر فوق‌العاده‌ای در چربی سوزی دارد.

 

6.     لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین، عسل، زنجبیل و لیمو:

مقداری آب و زنجبیل را درون مخلوط‌کن ریخته و آن را هم بزنید تا به‌صورت خمیر یکدستی درآید. سپس آب‌لیموی تازه را به آن افزوده و در یک ظرف حاوی دو لیوان آب به این ترکیب حرارت دهید. زمانی که آب ظرف به نصف تقلیل یافت، می‌توانید چای‌دارچین را بدان اضافه نموده و آن را در روز به مقدار 2 قاشق غذاخوری صرف نمایید.

7.     لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و میخک:

شما برای چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و میخک دو راه در پیش دارید، یکی آنکه می‌توانید چوب دارچین و میخک را داخل ظرفی بجوشانید و پس از تغییر رنگ آن را مصرف نمایید و یا اینکه پس از جوشاندن میخک‌ها و تیره شدن آب بگذارید، محلول کمی سرد شده و سپس پودر دارچین را بدان بی افزایید و از عطروطعم بی‌نظیر آن در کنار خواص بی‌نظیرش لذت ببرید.

8.      لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و هل:

جوشاندن دارچین با هل برای رسیدن به مزایای این دو ماده غذایی پرارزش تنها راه است. جوشانده هل و دارچین خواص فراوانی دارند که یکی از آن‌ها تناسب‌اندام می‌باشد، ازاین‌رو دو بار در روز به مقدار مشخص و زیر نظر پزشک تغذیه، به مصرف آن مبادرت می‌ورزند.

9.     لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و زغال‌اخته:

در اینجا نیز دو راهکار متفاوت پیشنهاد می‌شود، یکی اینکه در ابتدا زغال‌اخته‌ها را خیس نموده و با جوشانده آب و دارچین، میکس نمایید و صبح ناشتا آن را میل نمایید. بعدازآن کمی به خود مهلت داده سپس به جویدن دانه‌های زغال‌اخته اقدام نمایید. درنهایت پس از سپری شدن ساعتی دیگر با یک صبحانه چربی سوز رژیم لاغری خود را تکمیل نمایید.

البته از جوشانده دانه‌های زغال‌اخته نیز می‌توانید استفاده کرده و سپس پودر دارچین را به آن افزوده و قبل از صبحانه این معجون را بیاشامید. برای کامل نمودن فرآیند باید 3 دقیقه بعد دانه‌های زغال‌اخته را بجویده و تا یک ساعت ماده غذایی دیگری میل نکنید تا اثر واقعی این ترکیب ظاهر شود.

10. لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و زردچوبه:

زردچوبه نیز می‌تواند یک ترکیب عالی را در جهت چربی سوزی با دارچین فراهم سازد. برای رسیدن به چنین هدفی پودر زردچوبه را جوشانده و با نصف قاشق چای‌دارچین در مخلوط‌کن بریزید و ترکیب به‌دست‌آمده را در روز دو بار میل نمایید. البته بسیاری نیز به جوشانده زردچوبه، پودر دارچین می‌افزایند و آن را 5 ـ 6 دقیقه حرارت می‌دهند و پس از خنک شدن از این نوشیدنی کاهنده وزن نهایت بهره را می‌برند.

 

لاغری و چربی سوزی با دارچین و زرد چوبه

لاغری و چربی سوزی با دارچین و زرد چوبه-راسپینا کلاب

 

11.  لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و سرکه سیب:

اگر زمان کافی برای جوشاندن چوب دارچین با آب‌دارید، می‌توانید جوشانده آن را تهیه نمایید، اما درصورتی‌که با محدودیت زمانی مواجه هستید، از پودر دارچین استفاده کرده و آن را به کمی آب ولرم اضافه نموده و سپس سرکه سیب را به جوشانده بی افزایید و صبح‌ها به‌صورت ناشتا میل نمایید. بدین ترتیب با این روش ساده به یک معجون چربی سوز عالی دست می‌یابید.

12.  لاغری یا چربی سوزی با دارچین به کمک مخلوط دارچین و فلفل سیاه:

تهیه این ترکیب نیز بسیار ساده بوده و مراحل پیچیده‌ای ندارد. به آب ولرم کمی دارچین و فلفل سیاه بی افزایید تا کاملاً باهم مخلوط شوند و ترکیبی یکدست حاصل گردد. می‌توانید این نوشیدنی را قبل از صبحانه و قبل از خواب بیاشامید، اما اگر طعم دلپذیری نداشته و شما برای استفاده از آن مشکل‌دارید، باکمی عسل ترکیب را مزه دار نمایید تا مصرف آن راحت‌تر شود.

مزایای دیگر دارچین برای سلامتی:

حال که تا اینجا با چگونگی چربی سوزی با دارچین آشنا شدیم و راه‌کارهای مفیدی در جهت مصرف این ماده غذایی را آموختیم در ادامه به مزایای دیگر این عنصر که پس از انتخاب این رژیم چربی سوزی عایدتان می‌شود، اشاره می‌کنیم.

·         مبارزه با سرطان:

از دیرباز در دوران باستان، دارچین به‌عنوان عاملی مهم در بدن به‌منظور مبارزه با سرطان شناخته‌شده است و نه‌تنها به‌عنوان ادویه‌ای دارای طعم و رایحه‌ای بی‌نظیر مورداستفاده قرار می‌گرفته، بلکه در قالب عنصری پیشگیرانه از بروز سلول‌های سرطانی و مبارزی قوی در جهت ممانعت از رشد آن‌ها مصرف می‌شده است.

·         التیام زخم:

التیام زخم‌ها نیز از دیگر معجزات دارچین در بدن است. کسانی که روند تأخیری بهبود زخم‌های را همیشه تجربه می‌کنند می‌توانند، به‌منظور تسریع درروند بهبودی از دارچین کمک بگیرند.

 

·         مسائل زنان و زایمان:

بهبود شرایط زایمان و ایجاد یک زایمان موفق با کمترین عارضه از مزایایی است که به علت خواص ضد باکتری و ضد قارچ دارچین برای مصرف کنند حاصل می‌شود. اگرچه در دوران حاملگی از مصرف دارچین پرهیز داده می‌شود، اما بعد از زایمان می‌توان به مصرف آن روی آورد و علاوه بر کاهش وزن دوران حاملگی از خواص ضد میکروبی آن بهره‌مند شد.

·         آلزایمر:

 اگر چربی سوزی با دارچین را امتحان نمایید تا حد زیادی از خطرات بروز آلزایمر نیز در بدن خود جلوگیری نموده‌ و یا شدت پیشرفت آن را کاهش می‌دهید. دارچین همان‌گونه که آرامش‌بخش است، می‌تواند از تأثیرات ناخوشایند تنش‌های عصبی بر مغز و سلول‌های مغزی بکاهد و شیوع آلزایمر را به تأخیر بی اندازد.

 

دارچین و جلوگیری از بروز آلزایمر

دارچین و جلوگیری از بروز آلزایمر-راسپینا کلاب

 

·         ایدز:

اگرچه دارویی قطعی برای مبارزه با ایدز کشف نشده اما تحقیقات نشان می‌دهد، دارچین تا حد زیادی با خواص ضد باکتریایی و ضدالتهابی خود عوارض این بیماری را کنترل نموده و از سیر صعودی رشد آن می‌کاهد.

·         سفت شدن بافت:

سفت شدن بافت‌ها یا تصلب چندگانه بافت‌ها گاه به علت تنش‌های عصبی رخ می‌دهد و گاه به علت تمرینات سخت ورزشی، در هر دو صورت دارچین می‌تواند، سودمند ظاهرشده و با برطرف ساختن این معضل افراد را از این مشکل برهاند.

·         بیماری‌ها قلبی:

کاهش سطح گلوکز و کلسترول خون ناخواسته تأثیر خوشایند خود را بر سلامت دستگاه قلب و عروق می‌گذارد و این عضو حیاتی را از آسیب‌های مختلف دور می‌دارد. دارچین به‌راحتی می‌تواند این عمل‌ها را در بدن انجام داده و بدین طریق سلامت قلب را تضمین نماید.

·         استرس:

در کنار چربی سوزی با دارچین قادر هستید، بر استرس‌های خود نیز فائق آمده و حالت‌های عصبی که عامل بروز بسیاری از بیماری‌های دیگر در بدن هستند را خاموش نمایید. اضطراب، دلهره و نگرانی‌های کاذب در کنار دارچین فرونشانده شده و آرامش میهمان همیشگی لحظات افراد می‌شوند.

·         دردها:

سردردهای مزمن، دردهای آرتروزی و هرگونه درد با هر منشائی را می‌توان به دارچین و خواص آن واگذار نمود و بدین روش بر تمامی آن‌ها پیروز شد. بسیاری از روغن دارچین به‌صورت ضماد بر نقاط دردناک استفاده کرده و اثربخشی فوق‌العاده‌ای را مشاهده می‌کنند.

·         بهبود گردش خون:

 دارچین با بهبود گردش خون می‌تواند، کارایی و عملکرد بهتر تک‌تک اعضای بدن را فراهم ساخته و آن‌ها را از صدمات محفوظ نماید. به‌راستی گردش منظم خون نه‌تنها قلب و مغز را ایمن می‌سازد بلکه در کاهش دردهای موضعی نیز متأثر است.

·         بیماری‌های تنفسی:

تأثیر دارچین بر روی بیماری‌های تنفسی نیز غیرقابل‌انکار است، بدین ترتیب از روغن آن برای کاهش التهابات دستگاه و مجاری تنفسی بهره برده و بیماری‌های عارض شده بر این عضو را التیام می‌بخشند. خواص دارچین به حدی زیادی است که حتی اگر تمایل به تجربه رژیم لاغری با این خوراکی ندارید، حیف است با عدم استفاده از آن، خود را از کلکسیون خواص این گیاه دور سازید.

مشکلات مصرف بی‌رویه دارچین:

صرف‌نظر از اینکه بسیاری افراد به دارچین حساسیت داشته و به‌محض مصرف آن با علائمی چون عطسه، ناراحتی‌های پوستی، حالت تهوع و … مواجه می‌شوند و باید مصرف آن را حذف نمایند. عده‌ای دیگر که تمایل به تجربه چربی سوزی با دارچین دارند، نیز مجاز به مصرف آن در حد تعیین‌شده‌ای می‌باشند و بیشتر از آن منع پزشکی دارد. در صورت بی‌توجهی به چنین توصیه مهمی حتی افراد سالم نیز ممکن است با عوارض ناخوشایندی مانند افزایش ضربان قلب، مشکلات خواب، مسمومیت کبدی و … روبرو شوند. در یک تحقیق علمی که توسط پزشکان دانشگاه بریتانیا صورت گرفته بهترین رژیم لاغری به مدد دارچین را مصرف دو دوز 500 میلی‌گرمی از دارچین در وعده‌های صبحانه و شام و 1000 میلی‌گرم از آن را در وعده نهار می‌دانند تا بهترین چربی سوزی توسط آن حاصل شود.

افراد با بیماری‌ها و شرایط خاص بدنی که از مصرف دارچین منع می‌شوند:

 افراد با شرایط خاص بدنی وجود دارند که از مصرف دارچین پرهیز داده می‌شوند، زیرا مواد عالی و عناصر موجود در دارچین می‌تواند، باعث تشدید بیماری آن‌ها شود. این گروه افراد به این شرح می‌باشند:

·         بیماران دارای قند خون بالا و مصرف‌کننده داروهای شیمیایی یا گیاهی کاهش قند خون:

دارچین خصوصاً از نوع سیلان آن به‌شدت قند خون را کاهش داده و این افت مضاعف می‌تواند صدمات جدی به مغز و سیستم عصبی وارد سازد.

·         افراد مبتلابه مشکلات کبدی:

تحقیقات نشان داده مصرف طولانی‌مدت دارچین می‌تواند، باعث تجمع حجمی از مسمومیت در بدن شود که این امر برای کبد خطرزا است. ازاین‌رو به‌منظور اصولی مصرف نمودن آن بهتر است یک روز در هفته به خود استراحت داده و باقی‌مانده هفته را به مصرف کم آن روی‌آورید.

·         زنان باردار:

احتمال بروز زایمان زودرس و انقباضات رحمی با مصرف دارچین تشدید می‌شود، در این دوران از دم‌نوش، روغن و حتی استشمام بوی آن باید اجتناب نمایید.

 

 

دارچین و احتمال بروز زایمان زودرس

دارچین و احتمال بروز زایمان زودرس-راسپینا کلاب

 

 

·         افراد مبتلابه عدم انعقاد خون:

اگر به فکر چربی سوزی با دارچین هستید، اما در ضمن داروهای انعقاد خون را مصرف می‌کنید، باید بدانید این دو رویکرد در تناقض باهم هستند، زیرا دارچین یک رقیق‌کننده خون بوده و اگرچه این‌یک مزینت خوب به‌منظور پاک‌سازی خون محسوب می‌شود، اما برای افراد درگیر مشکلات انعقادی خون مناسب نیست.

·         بیماران قلبی:

افزایش ضربان قلب پس از میل نمودن دارچین طبیعی است، اما این عارضه می‌تواند برای افراد مبتلابه بیماری‌های قلبی مشکل‌زا باشد. پس در صورت درگیر بودن با ناراحتی‌های قلبی حتماً در مصرف دارچین دقت نمایید.

 

 

دارچین و افزایش ضربان قلب

دارچین و افزایش ضربان قلب-راسپینا کلاب

 

·         افراد مبتلابه آلرژی:

اگر با مصرف دارچین با هرگونه علائمی مانند تنگی نفس، افزایش فشارخون، سرگیجه، درد چشم و … مواجه شده‌اید، به‌سرعت مصرف آن را قطع نمایید و با مراجعه به پزشک و دادن آزمایش از نوع آلرژی و شدت آن مطلع شوید.

·         مصرف‌کنندگان آنتی‌بیوتیک:

اگر برای بهبود بیماری‌های مختلف خود ناچار به استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها هستید تا زمان مصرف این داروها هرگز دارچین میل نکنید، زیرا این دو باهم ناسازگار بوده و ترکیبشان باهم و در یک‌زمان واحد، مشکلات حادی را برای بیماران پدید می‌آورد.

·         زنان در دوران یائسگی:

دارچین به‌طور طبیعی باعث افزایش حرارت بدن شده و این گرمای اضافی می‌تواند، برای زنان یائسه که دائماً با تغییر دمایی بدن درگیر هستند، مناسب نباشد. این دستور پرهیزی در تابستان‌ها که گرمای هوا نیز مزید علت می‌شود، از اهمیت بیشتری برخوردار است. پس در دوران یائسگی جایگزین دیگری به‌منظور چربی سوزی زیر نظر پزشک انتخاب نمایید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من