وبلاگ

لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه

فهرست مطالب این مقاله

 

تسریع در فرآیندلاغری یا چربی سوزی و کاهش وزن رؤیایی است، دست‌یافتنی که ادویه‌های مختلف با طعم و عطر فوق‌العاده خود قادر هستند به ما تقدیم نمایند. زردچوبه سرآمد تمامی طعم‌دهنده‌ها و چاشنی‌ها می‌تواند در عرصه تناسب‌اندام خوب ظاهر شود.لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه امروزه به‌راحتی می‌شود به مدد زردچوبه و چربی سوزی و لاغری  با آن و داشتن رژیم لاغری مناسب به وزن ایده ال رسید. و در کنار آن نوشیدنی‌ها و خوراکی‌هایی خوش‌طعم‌تر را نیز چشید.

خوراکی‌های لاغری خانگی که با انواع ادویه‌ها ساخته می‌شوند، به علت روند طبیعی که در بدن طی می‌کنند، در حال جذب محبوبیت بالاتری نسبت به گذشته هستند.

در این میان زردچوبه شاخص‌تر بوده و مانند پادشاهی در میان ادویه‌ها حکمرانی می‌کند. در این مطلب سعی می‌کنیم، باب موضوع لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه مطالب ارزنده و مفیدی را به شما عزیزان تقدیم نماییم. بدین ترتیب شمارا از پناه بردن به قرص‌های لاغری و معجون‌های زیان‌بار صنعتی بی‌نیاز سازیم.

لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه1

لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه-راسپینا کلاب

آشنایی بیشتر با گیاه زردچوبه:

زردچوبه نوعی گیاه است که از پودر ریشه آن ادویه‌ای خوش عطر و رنگ تهیه می‌کنند. خواص پرتعداد آن سبب شده این گیاه را هم‌تراز زعفران دانسته و بر آن نام زعفران هندی می نهند. البته در زمره‌ی گیاهان دارویی نیز جایگاه منحصربه‌فردی دارد. امروزه به گونه‌های مختلفی از این گیاه به‌منظور بهره‌وری از ویژگی‌هایش استفاده می‌کنند. معروف‌ترین شکل آن پودر زردچوبه، چای، عصاره و … آن است. خواص قدرتمند دارویی زردچوبه در حال حاضر دیگر بر هیچ مکتب و طبی پوشیده نیست.

وجود مواد ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدان‌های فراوان، آن را در هر عرصه‌ای توانمند نموده است. همچنین این عناصر در چربی حل‌شده و مانع ورود این چربی‌ها به خون می‌شوند. ازاین‌رو به‌منظور ممانعت از جذب چربی‌ها و امکان دفع آن‌ها تناول این ادویه به همراه غذا در جهت افزایش فرآیندلاغری یا چربی سوزی پیشنهاد می‌شود. ازاین‌رو مبحث لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه  امروزه داغ‌ترین موضوع محافل تناسب‌اندام در شبکه‌های اجتماعی و صحنه‌های وب است.

 

خواص زردچوبه درلاغری یا چربی سوزی

خواص زردچوبه درلاغری یا چربی سوزی-راسپینا کلاب

خواص زردچوبه درلاغری یا چربی سوزی:

اگرچه در ابتدا استفاده از خواص زردچوبه در میان هندیان بیشتر رواج داشت، اما طولی نکشید که دیگر کشورها نیز به معجزات آن پی برده و به مصرفش متمایل شدند. در حال حاضر زردچوبه را برای امراض مختلف مناسب می‌دانند، اما اثرات شگرفت این گیاه بر روی لاغری نیز بی‌مانند است. خصوصاً زمانی که با فلفل سیاه ترکیب شود، معجونی بی‌نظیر را فراهم می‌سازد که برای جنگ با چربی‌ها بسیار آزموده و حرفه‌ای عمل می‌کند.

برای استفاده از زردچوبه و چربی سوزی با آن فقط مصرف یک گرم از این پودر در روز کافی است. با این ترفند طبیعی اثبات‌شده، می‌توان به خیل افراد خوش استایل پیوست و از اندام متناسب و وزن ایده ال خود لذت برد. در ادامه راه‌کارهای متفاوت زردچوبه در مبارزه با لاغری را یک‌به‌یک مرور می‌کنیم.

·         خاصیت ضدالتهابی زرد چوبه:

زردچوبه را به علت وجود ماده‌ای به نام کوکومین یک داروی ضدالتهابی برمی‌شمارند. ازاین‌رو آن را بر نقاط ملتهب خارجی بدن ضماد نموده یا به‌صورت خوراکی برای رفع التهابات داخلی به مصرف می‌رسانند. با خاموش شدن التهاب متابولیک در بدن می‌توان بر کاهش وزن افراد چاق امیدوار شد. سرکوب التهاب بافت چربی سفید و تقویت ترشح هورمون ضدالتهابی بدن، گام‌های مؤثری است که زردچوبه در جهت حذف چربی‌ها از بدن و رسیدن به تناسب اندام  برمی‌دارد.

·        زرد چوبه مانع از تکثیر سلول‌های چربی:

تکثیر سلول‌های چربی و ازدیاد بی‌رویه آن‌ها در برخی افراد منجر به چاقی می‌گردد که زردچوبه با عناصر موجود در بستر خود مانعی بر سر راه این روند ایجاد نموده و به‌تدریج آن را متوقف می‌سازد. این امربر تناسب‌اندام فرد نه‌تنها بی‌تأثیر نیست بلکه فرآیندی محبوب و مطلوب نیز محسوب می‌شود.

·        زرد چوبه برای تنظیم قند خون:

لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه که طی مصرف آن حاصل می‌شود، در عجب هستند. از بین رفتن چربی به عوامل متعددی وابسته است که تنظیم قند خون و ممانعت از افزایش آن می‌تواند، یک راهکار ایدئال برای رسیدن به چنین هدف والایی باشد. به‌طور طبیعی قندها در بدن به‌صورت چربی ذخیره می‌شوند که تنظیم سطح قند خون توسط زردچوبه کمک می‌کند، چربی‌های اضافی در بدن را از بین رفته و مقاومت به انسولین کاهش یابد و اثرات لاغری به‌مرورزمان هویدا گردد.

·        زرد چوبه برای افزایش صفرا:

صفرا می‌تواند گوارش بهتر را برای افراد به ارمغان آورد، زردچوبه فرد را مستعد ترشح صفرای بیشتر نموده و زمینه‌ساز امولسیون چربی در بدن می‌شود. ازاین‌رو به مصرف منظم زردچوبه را به‌منظور بهبود کارایی معده و تخلیه به‌موقع و کامل مواد زائد از بدن پیشنهاد می‌کنند.

·         زرد چوبه برای کاهش تری‌گلیسیرید خون:

شاید متعجب شوید وقتی بگوییم کسانی که برای لاغری یا چربی سوزی از زرد چوبه بهره می‌برند با کاهش سطح قند خون ناشتا، تری‌گلیسیرید، فشارخون و … مواجه نشده و حتی می‌توانند فشار بین ضربان‌های قلب را نیز تنظیم نمایند. بدین ترتیب بسیاری از عوارض ناخوشایند را به‌راحتی و فقط با مصرف مقدار محدودی از این گیاه از بدن خود دور ساخته‌اند.

نکته مهم:

با این توضیحات می‌توان گفت زردچوبه بیماری‌های مزمن را التیام بخشیده و به سلول‌های عملکردی بهتر را اعطا می‌نماید. بدین ترتیب بدون بروز علائم درونی و بیرونی، ظهور پیری زودرس، ایجاد استرس و سموم، از دست رفتن نشاط پوست، لاغری را به افراد هدیه داده و همچنین بدن را به ساخت سلول‌های بنیادی ترغیب نمود و سلامت ازدست‌رفته را به افراد بازمی‌گرداند.

ازاین‌رو تنظیم یک رژیم غذایی که در آن از 1 ـ 8 گرم زردچوبه وجود داشته باشد، بهترین راهکار برای رسیدن به‌سلامتی، نشاط و درنهایت وزن مناسب است.

 

طریقه مصرف زردچوبه به‌منظور لاغری یا چربی سوزی:

زردچوبه در تمامی عرصه‌ها خود را به‌عنوان عنصری لایق و توانا نشان داده است. ازاین‌رو هر کشوری آن را در امری به خدمت گرفته است. تایلند آن را در لوازم‌آرایشی استفاده نموده و در کشور پهناور چین در قالب یک ماده رنگ‌آمیزی کارآمد کاربرد دارد. در پاکستان زردچوبه را به‌عنوان داروی ضدالتهابی می‌شناسند و در مالزی بر روی قدرت ضدعفونی‌کنندگی آن حساب باز می‌کنند.

ولی ما در این مبحث سعی داریم بر روی لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه تمرکز نموده و روش‌های مصرفی که ما را سریع‌تر به این هدف می‌رساند را بازگو نماییم.

 

نحوه صحیح مصرف زردچوبه برای لاغری یا چربی سوزی

نحوه صحیح مصرف زردچوبه برای لاغری یا چربی سوزی -راسپینا کلاب

·         افزودن زردچوبه به سس:

در آمریکای رسم بر آن است که به‌منظور ماندگارتر نمودن سس‌های خردل بدان زردچوبه‌ می‌افزایند. بدین ترتیب علاوه بر طعم دار نمودن سس به حفظ مواد مغذی موجود در آن و عدم فاسدشدنش کمک می‌کنند. شما نیز می‌توانید دست به کارشده و سس‌های متنوعی را از این ادویه گران‌بها تهیه نمایید و به‌عنوان داروی طبیعی کاهش وزن به‌جای سس‌های مایونز مضر مورداستفاده قرار دهید.

·         افزودن زردچوبه به لبنیات:

به پنیر و کره نیز می‌توان زردچوبه را افزود و بدین ترتیب استفاده از خواص این گیاه را از وعده صبحانه آغاز نمود. وجود ویتامین‌های فراوان در این گیاه ازیک‌طرف و عدم آسیب‌رسانی آن به بدن حتی در صورت مصرف به‌صورت ناشتا سبب شده، هیچ محدودیتی برای بهره بردن از زردچوبه ولاغری یا چربی سوزی با آن وجود نداشته باشد.

·         چیپس‌های خوش عطروطعم:

بزرگ‌ترین مشکل چیپس‌ها روغن فراوان آن‌ها است که با افزودن زردچوبه به این خوراکی‌های لذیذ می‌توان از مضرات روغن موجود در آن‌ها بر حذر ماند. چیپس‌های خود را به زردچوبه آغشته نمایید و به دلیل عدم جذب این چربی‌ها در خون به خاطر حضور زردچوبه، دیگر نگران چاقی و اضافه‌وزن خود نباشید.

·         تهیه ادویه کاری:

بخش مهمی از ادویه کاری را به زردچوبه اختصاص می‌دهند و بدین ترتیب از خواص دارویی آن بهره می‌برند. ادویه کاری در غذاهای شرقی جایگاه ویژه‌ای دارد و از هزاران سال پیش مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفته است. از طرفی مخلوط نمودن زردچوبه به دیگر ادویه‌ها بر اثربخشی این گیاه نیز می‌افزاید.

·         تهیه نوشیدنی‌ها با زرد چوبه:

نوشیدنی‌های فراوانی بر پایه زردچوبه تهیه می‌شوند که هرکدام شگفتی‌های اعجاب‌انگیزی در صنعت تغذیه پدید آورده‌اند. البته هر کشوری نوشیدنی خاص خود را دارد، اما همگی آن‌ها نشاط‌آور و زندگی‌بخش هستند و مصرفشان نوید سلامتی رادارند.

·         چای زردچوبه:

بسیاری که به زردچوبه و لاغری یا چربی سوزی با آن توجه دارند، در همان گام اول به سراغ تهیه چای با این گیاه معطر می‌روند. درواقع چای زردچوبه رایج‌ترین و درعین‌حال راحت‌ترین روش طبخ است که در کشورهای شرقی و رژیم غذایی سنتی بیشتر کاربرد دارد. البته بسیاری از ترکیب این چای با دیگر دم‌نوش‌ها نیز بهره می‌برند که این ترفند نیز اثرات شفابخشی فوق‌العاده‌ای را به همراه دارد.

·         مکمل زردچوبه:

خواص بی‌نظیر زردچوبه سبب شده متخصصان تغذیه‌ای بر آن شوند که مکمل‌هایی در قالب کپسول را از این گیاه تهیه نمایند. افرادی که تمایل به استفاده از زردچوبه به صورت‌های دیگر ندارند با این مکمل‌ها به‌راحتی قادر هستند به مزایای زردچوبه و لاغری یا چربی سوزی توسط آن دست یابند. البته دقت نمایید که این کپسول‌ها را از برندی تهیه نمایید که دارای اعتبار، استاندارد و ایمنی بالا باشد. در غیر این صورت بدین وجود مواد مضر سلامتی شما تهدید خواهد شد.

 

 

ساخت مکمل زردچوبه

ساخت مکمل زردچوبه-راسپینا کلاب

·         استفاده به طریق پودر:

پودر زردچوبه را به‌راحتی به غذا بی‌افزایید یا با آن لاته زردچوبه تهیه کنید یا حتی در وعده صبحانه آن را به فریتاتا یا اسکر امبل اضافه نموده و یک وعده رژیمی لذیذ را تدارک ببینید. پودر زردچوبه در اسموتی‌ها نیز غوغا می‌کند و طعم و عطر آن‌ها را به شکل عجیبی ارتقا می‌بخشد. فقط کافی است، این پیشنهادهای تغذیه‌ای را یک‌بار امتحان کنید تا طعم آن را هیچ‌گاه از خاطر نبرید.

·         تهیه برنج با زرد چوبه:

برنج با گل‌کلم و زردچوبه می‌تواند عالی باشد و یک دستورالعمل خوب برای رژیم‌های لاغری یا رژیم کتو یا کتوژنیک به شمار رود. البته به‌منظور طبخ گوشت نیز می‌توان از زردچوبه بهره برد. زردچوبه را باکمی کره سرخ‌کرده، سپس بدان گوشت و سبزی‌ها را می‌افزایند و به مدت قابل‌توجهی در مقداری آب حرارت می‌دهند. بدین ترتب یک چلو گوشت رژیمی بی‌نظیر را برای خود و عزیزانشان تدارک می‌بینند.

·         طبخ انواع سوپ با زرد چوبه:

از زردچوبه تازه در تهیه انواع سوپ نیز استفاده می‌کنند. فقط کافی است آن را به تکه‌های ریزی برش دهید و بگذارید بر روی حرارت ملایم طبخ شود تا خواص زردچوبه آزادشده و نتیجه بخشی آن چند برابر شود. درنهایت دیگر مواد سوپ مانند سبزی، قارچ و … را بدان بی افزایید و از طعم و عطر آن شگفت‌زده شوید.

·         شیر و زردچوبه:

یکی از روش‌های مرسوم به‌منظور بهره بردن از زردچوبه و  لاغری یا چربی سوزی به مدد آن تهیه شیر زردچوبه است. یک قاشق چای‌خوری زردچوبه را به یک لیوان شیر بی افزایید، پس‌ازآنکه کمی بر روی حرارت ملایم قرار گرفت، اجازه دهید تا معجون تهیه‌شده کمی خنک شود، سپس اندکی عسل به آن اضافه نمایید. حال دیگر می‌توانید این نوشیدنی گوارا را میل نموده و روزی باانرژی را در کنار یک صبحانه کم‌کالری آغاز نمایید.

·         چای‌دارچین و زردچوبه:

مقداری چوب دارچین را با یک فنجان آب درون قوری ریخته و آن‌قدر مواد را حرارت می‌دهید تا محتویان به نصف حجم ابتدایی برسند. سپس یک قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه و یک‌دوم قاشق چای‌خوری برگ نعناع تازه را پس از کاهش دمای آب، به قوری می‌افزایید و درنهایت نیز محتویات را از صافی عبور داده و می‌نوشید.

·         چای زردچوبه و زنجبیل:

زردچوبه و زنجبیل را هم‌زمان به آب اضافه نموده و بر روی حرارت قرار دهید. درجه را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا مایع به جوش بیاید. پس از هم‌دما شدن مایع با محیط آن را از صافی عبور داده و بنوشید. بدین ترتیب از خواص زردچوبه و  لاغری یا چربی سوزی با آن در کنار زنجبیل این گیاه محبوب که خود عنصری فعال در رژیم‌های لاغری است، بهره‌مند شوید.

 

چای زردچوبه و زنجبیل

چای زردچوبه و زنجبیل-راسپینا کلاب

 

·         ترکیب گیاه سنتلا و زردچوبه:

گیاه سنتلا را می‌توان با مقدار زردچوبه یک‌شب در دمای یخچال خیساند و صبح فردا پس از عبور از صافی مصرف نمود. سنتلا به علت بهبود هضم قادر است، به روند لاغری سرعت بخشیده و بدین ترتیب مزایای زردچوبه را چندین برابر نماید.

·         مخلوط زردچوبه، سیر و لیموترش:

از له‌شده سیر و زردچوبه و آب لیموترش نیز معجونی در جهت رسیدن به‌تناسب اندام تهیه می‌کنند که به علت خواص معجزه‌گر سیر چون بهبود علائم دیابت، کاهش فشارخون و … این مخلوط می‌تواند، نتایج زردچوبه را ارتقا دهد.

خواص دیگر زردچوبه برای بدن و سلامتی:

برای کاهش وزن چای زردچوبه را در وعده صبحانه تهیه نموده یا شیر زردچوبه را قبل از شام تناول می‌نمایند و به همین راحتی از زردچوبه و لاغری یا چربی سوزی آن بهره‌مند می‌شوند. ولی این گیاه معطر می‌تواند، مزایای دیگری نیز برای آدمی به همراه داشته باشد. ازاین‌رو است که فقط در قالب یک چاشنی بدان نگاه نمی‌شود، بلکه از منظر درمانی و دارویی نیز جایگاه ویژه در ادیان مختلف دارد.

خواص دیگر زردچوبه برای بدن و سلامتی

خواص دیگر زردچوبه برای بدن و سلامتی-راسپینا کلاب

·         بهبود علائم آرتروز با زرد چوبه:

آرتروز بیماری شایعی است که مهم‌ترین دلیل بروز آن وجود التهاب در مفاصل است. زردچوبه می‌تواند با خواص ضدالتهابی خود مرهمی عالی بر این نوع دردهای باشد.

·         بیماری روده:

التهابات روده و وجود میکروب‌ها و انگل‌ها در روده گاهاً سبب کارکرد ناقص این عضو می‌شود. با مصرف منظم زردچوبه و به مدد خواص ضد میکروبی آن می‌توانید، روده را از آسیب‌ها دور سازید.

·         پیشگیری از لخته خون با زرد چوبه:

از خاصیت ضد انعقادی که زردچوبه اهدا می‌کند نیز نمی‌توان غافل شد. لخته شدن خون که براثر استرس، بیماری و … در بدن بروز می‌کند، خود می‌تواند زمینه بسیاری از بیماری‌های حادتر دیگر باشد که زردچوبه با ورود موفق به این حوزه چنین معضلاتی را نیز برطرف می‌سازد.

·         بهبود شرایط پوستی با زرد چوبه:

اگر زردچوبه و  لاغری یا چربی سوزی با آن را انتخاب نمایید، پوستی عاری از آکنه، جوش، افتادگی و … را نیز به خود می‌بخشید. به‌راستی پوستی شفاف، زیبا و درخشنده از معجزات خوش مصرف منظم زردچوبه است.

·         خاصیت ضد سرطانی زرد چوبه:

عدم تکثیر سلولی و مهار چنین عارضه‌ای در بدن نیز از نتایج درخشان مصرف زردچوبه می‌باشد. به همین دلیل مصرف‌کنندگان مطمئن هستند، در کنار آن به سرطان و عوارض آن گرفتار نمی‌شوند. از طرفی تقویت عملکرد سلول‌های دفاعی و بهبود فعالیت آنتی‌بادی‌ها نوید زندگی عاری از بیماری‌ها را برای دوست داران این گیاه دارد.

·         دفع سموم کبدبا زرد چوبه:

کبد با روند عملیاتی خود سبب دفع چربی‌ها از بدن می‌شود، اما گاهاً خود درگیر سموم فراوان شده و توانایی‌اش را از دست می‌دهد. در این زمان به یک نیروی کمکی نیاز است تا مواد زائد را از بافت‌های کبد زدوده و با حذف سموم ذخیره‌شده در کبد، شانس کارکردی پرقدرت‌تر را به آن درزمینه‌ی کاهش چربی‌ها بدهد.

·         حذف انگل‌های مواد خوراکی با زرد چوبه:

اگر به علت شرایط خاص زندگی و نبود امکانات ناچارید از گوشت‌های خام یا نیم‌پز یا آب آشامیدنی ناسالم استفاده نمایید، زردچوبه می‌تواند از بدن شما در برابر انگل‌های موجود در خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها مراقبت نماید.

انگل‌های مواد مغذی و ویتامین‌ها را از بدن دریافت نموده و در سیر طبیعی متابولیسم بدن خلل ایجاد می‌کنند. ازاین‌رو حذف آن‌ها از معده، دستگاه گوارش و روده باید موردتوجه اکید قرار گیرد.

·         ایجاد خلق‌وخویی مثبت با زرد چوبه:

اگر دچار پرخوری عصبی هستید و همین امر زمینه‌ی چاقی را در شما پدید آورده است، زردچوبه با ایجاد احساسات مثبت شمارا از مصرف وعده‌های پرکالری بر حذر می‌دارد. کاهش اشتها به پرخوری به مدد تأثیر برگیرنده‌های شیمیایی مغز و عملکردی به‌مانند یک مهارکننده طبیعی از اثرات خوب زردچوبه است. این مزایا باعث می‌شود، استفاده از زردچوبه به‌صورت مرتب، به افراد قابلیت کنترل احساسات را بخشیده و به تثبیت روحیه آن‌ها و ثبات قدمشان در رژیم‌های لاغری کمک نماید.

·         بهبود عملکرد مغز با زرد چوبه:

زردچوبه قابلیت تقسیم و تکثیر سلول‌های عصبی را ارتقا بخشیده و آن‌ها را برای تشکیل اتصالات جدید یاری می‌رساند. ازاین‌رو با پناه بردن به دامن این گیاه می‌توان افسردگی، بیماری مغزی مرتبط با افزایش سن، کمبود حافظه و … را تا حد زیادی مداوا نمود. خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی زردچوبه سبب شده، بتوان بر روی این گیاه به‌منظور جلوگیری از پیدایش بیماری آلزایمر حساب بازنمود و درکند کردن یا حتی معکوس نمودن پروسه این بیماری با مصرف این گیاه امیدوار بود.

·         ممانعت از تشکیل رگ‌های خونی مضر با زرد چوبه:

هنگامی‌که لاغری یا چربی سوزی با زرد چوبه را تجربه نمایید، از خطر تشکیل رگ‌های خونی اضافی نیز در امان می‌مانید. ناحیه‌ای از بدن که دچار تجمع چربی شده است، به ناخواسته به تشکیل رگ‌های اضافی می‌پردازد و این امر تولید چربی در آن منطقه را افزایش می‌دهد. زردچوبه با حفظ سلامت شریان‌های اصلی بدن از تشکیل رگ‌های خونی اضافی در نواحی چاق جلوگیری نموده و بدین طریق از افزایش چربی‌ها نیز پیشگیری می‎کند.

 

 

ممانعت از تشکیل رگ‌های خونی مضر با زرد چوبه

ممانعت از تشکیل رگ‌های خونی مضر با زرد چوبه-راسپینا کلاب

 

 

·         کاهش بیماری‌های قلبی با زرد چوبه:

زردچوبه قادر است سرعت پیشرفت بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. تأثیر این گیاه بر بیماری‌های قلبی را در طی تحقیقاتی به‌اندازه ورزش دانسته‌اند و با آن به بهبود لایه درون‌رگی که وظیفه تنظیم فشارخون و انعقاد خون را بر عهده دارد می‌پردازند. از این‌رو کاهش ریسک حمله قلبی، سرطان، آلزایمر از نتایج خوب پیوستن به رژیم‌های غذایی که حاوی مقادیر مشخصی از زردچوبه است تا با چنین ترفندی پیری و عوامل خطر زای آن را به‌یک‌باره از خود دور سازیم.

بررسی نکات ایمنی مهم در زمان استفاده از زردچوبه:

در ادامه سعی می‌کنیم به نکاتی پیرامون مصرف ایمن زردچوبه بپردازیم تا با رعایت آن‌ها بتوانید از خطرات به دورمانده و سلامت را مهمان لحظات زندگی خودنمایید. بسیاری باهدف استفاده از زردچوبه و  لاغری یا چربی سوزی به کمک آن از رعایت اصولی آن غفلت می‌ورزند و این امر سبب می‌شود عوارض ناگواری به سراغشان بیاید. این در حالی است که اگر زردچوبه را به‌صورت اصولی استفاده کنید، در هر ساعت از شبانه‌روز برایتان بی‌خطر بوده و صدمه‌ای برایتان ندارد.

1.      نکته اول: از زیاده‌روی و مصرف بی‌برنامه زردچوبه به جد بپرهیز و مصرف آن را فقط به 1 تا 8 گرم در روز محدود نمایید.

2.      نکته دوم: بیشتر سعی کنید تا از نمونه‌های ارگانیک این گیاه مصرف کنید و استفاده از مکمل‌ها را به علت وجود مواد افزودنی، به حداقل ممکن برسانید.

3.      نکته سوم: دقت نمایید تا جزء افراد با علائم آلرژیک به زردچوبه نباشید. بسیاری به زردچوبه حتی مقادیر کم آن نیز حساسیت داشته و گاهاً با علائم سبک‌تری چون خارش و سوزش پوست مواجه بوده و گاهاً حساسیتشان به موارد شدیدتر چون اسهال، حالت تهوع، ناراحتی معده و … منجر می‌شود.

4.      نکته چهارم: به‌محض مشاهده هرگونه عوارض پس از مصرف زردچوبه مصرف آن را متوقف ساخته و این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

5.      نکته پنجم: افراد با مشکل صفرا و یا مجاری اداری به علت افزایش ترشح صفرایی که زردچوبه پدید می‌آورد، از مصرف آن پرهیز پزشکی دارند. احتمال تولید سنگ یا تشدید بیماری با مصرف زردچوبه در چنین افرادی بالا است.

6.      نکته ششم: زردچوبه و  لاغری یا چربی سوزی با آن به علت افزایش ترشح معده امکان‌پذیر است، اما این موضوع در افراد با مشکل رفلاکس و رطوبت بالای معده مشکل‌ساز خواهد شد. پس اگر از این‌ دو عارضه رنج می‌برید، بهتر است بدانید زردچوبه اوضاع نابسامان شمارا تشدید می‌کند، پس در مصرف آن دقت نمایید.

7.      نکته هفتم: خوردن زردچوبه به‌صورت ناشتا برای رسیدن به لاغری مشکلی ایجاد نمی‌کند، به‌شرط آنکه با بیماری‌های زمینه‌ای درگیر نباشید. در غیر این صورت در مصرف آن احتیاط کرده و قبل از اتخاذ یک رژیم لاغری با این گیاه، ‌پزشک خود را در جریان روند انتخابی‌تان قرار دهید.

 

 

 

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من